Movies I've Seen by spanglish

Movies I've Seen

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
2. Fight Club 3.5/4 3.3/4
3. The Godfather 4.0/4 3.5/4
4. Pulp Fiction 3.0/4 3.4/4
5. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
6. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
7. The Matrix 3.5/4 3.2/4
8. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
9. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
10. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.5/4 3.3/4
11. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
12. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
13. The Godfather: Part II 3.5/4 3.4/4
14. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
15. One Flew Over the Cuckoo's Nest 3.5/4 3.4/4
16. Back to the Future 3.0/4 3.3/4
17. Se7en 4.0/4 3.3/4
18. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
19. Lord of the Rings: The Two Towers 3.5/4 3.3/4
20. The Departed 3.5/4 3.3/4
21. Casablanca N/A 3.3/4
22. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
23. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
24. Rear Window N/A 3.3/4
25. Memento 3.0/4 3.2/4
26. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
27. Psycho (1960) 3.5/4 3.3/4
28. Taxi Driver (1976) 3.5/4 3.3/4
29. American Beauty 3.0/4 3.1/4
30. Inception 4.0/4 3.3/4
31. Toy Story 3 4.0/4 3.3/4
32. Reservoir Dogs 3.0/4 3.3/4
33. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 3.5/4 3.2/4
34. Batman Begins 2.5/4 3.1/4
35. Apocalypse Now 3.0/4 3.3/4
36. The Wizard of Oz (1939) 3.0/4 3.2/4
37. The Lion King (1994) 4.0/4 3.3/4
38. The Princess Bride 2.5/4 3.2/4
39. Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb N/A 3.2/4
40. Jaws 4.0/4 3.2/4
41. Full Metal Jacket 3.5/4 3.2/4
42. Wall-E 4.0/4 3.2/4
43. Up (2009) 4.0/4 3.3/4
44. A Clockwork Orange 3.5/4 3.1/4
45. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 2.5/4 3.2/4
46. Vertigo (1958) 3.5/4 3.2/4
47. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
48. Toy Story 3.5/4 3.3/4
49. Office Space 3.0/4 3.1/4
50. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
51. Slumdog Millionaire 3.5/4 3.1/4
52. Kill Bill: Volume 1 3.5/4 3.0/4
53. It's a Wonderful Life 3.5/4 3.3/4
54. Fargo (1996) 3.0/4 3.2/4
55. Unforgiven (1992) 3.5/4 3.3/4
56. To Kill a Mockingbird 3.0/4 3.3/4
57. There Will Be Blood 3.0/4 3.1/4
58. Donnie Darko 2.5/4 3.0/4
59. American History X 4.0/4 3.2/4
60. Sunset Boulevard 3.5/4 3.3/4
61. Platoon 3.5/4 3.2/4
62. Inglourious Basterds (2009) 4.0/4 3.2/4
63. Ferris Bueller's Day Off 3.5/4 3.1/4
64. Kick-Ass 2.5/4 3.0/4
65. Shutter Island 3.5/4 3.1/4
66. The Book of Eli 4.0/4 2.8/4
67. Iron Man 2 4.0/4 2.8/4
68. Hot Tub Time Machine 1.0/4 2.6/4
69. Date Night 3.5/4 2.6/4
70. The Ghost Writer 3.5/4 2.7/4
71. The Karate Kid (2010) 3.0/4 2.7/4
72. Greenberg 1.5/4 2.5/4
73. Get Him to the Greek 3.5/4 2.7/4
74. Robin Hood (2010) 3.5/4 2.5/4
75. Prince of Persia: The Sands of Time 3.0/4 2.6/4
76. Alice in Wonderland (2010) 3.0/4 2.6/4
77. The Crazies (2010) 3.0/4 2.6/4
78. Youth in Revolt (2009) 2.5/4 2.5/4
79. The Wolfman (2010) 4.0/4 2.4/4
80. She's Out of My League 3.0/4 2.4/4
81. Valentine's Day 1.0/4 2.2/4
82. Star Trek 3.0/4 3.1/4
83. Avatar 4.0/4 3.0/4
84. District 9 4.0/4 3.0/4
85. Zombieland 3.5/4 3.0/4
86. The Hangover 4.0/4 3.0/4
87. The Hurt Locker 4.0/4 3.1/4
88. Up in the Air (2009) 2.0/4 2.9/4
89. The Blind Side 3.5/4 3.0/4
90. (500) Days of Summer 1.5/4 3.0/4
91. Taken (2009) 3.5/4 3.0/4
92. Harry Potter and the Half-Blood Prince 3.5/4 3.0/4
93. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire 4.0/4 2.9/4
94. The Road (2009) 3.0/4 2.8/4
95. Sherlock Holmes (2009) 3.5/4 2.9/4
96. Watchmen 3.0/4 2.8/4
97. Invictus 3.0/4 2.9/4
98. An Education 3.0/4 2.9/4
99. The Messenger (2009) 3.0/4 2.9/4
100. Paranormal Activity 1.0/4 2.5/4
101. Law Abiding Citizen 3.5/4 2.8/4
102. The Last House on the Left (2009) 3.5/4 2.7/4
103. Public Enemies 3.0/4 2.7/4
104. Gran Torino 3.5/4 3.2/4
105. The Wrestler (2008) 3.0/4 3.1/4
106. In Bruges 3.5/4 3.1/4
107. Milk 3.5/4 3.0/4
108. Revolutionary Road 3.0/4 2.8/4
109. Forgetting Sarah Marshall 2.5/4 2.8/4
110. Kung Fu Panda 4.0/4 3.0/4
111. The Curious Case of Benjamin Button 1.5/4 2.9/4
112. Seven Pounds 3.0/4 2.9/4
113. Tropic Thunder 3.5/4 2.7/4
114. The Boy in the Striped Pyjamas 3.5/4 3.0/4
115. Burn After Reading 2.5/4 2.7/4
116. Valkyrie 3.0/4 2.7/4
117. RocknRolla 3.5/4 2.7/4
118. Juno 4.0/4 2.9/4
119. Into the Wild 3.0/4 3.1/4
120. Ratatouille 2.5/4 3.1/4
121. 3:10 to Yuma (2007) 3.0/4 3.0/4
122. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 3.0/4 2.9/4
123. Superbad 3.5/4 2.9/4
124. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.5/4 3.0/4
125. Eastern Promises 3.5/4 3.0/4
126. Michael Clayton 3.0/4 2.9/4
127. Zodiac (2007) 3.5/4 2.9/4
128. Knocked Up 3.0/4 2.8/4
129. Sunshine (2007) 4.0/4 2.9/4
130. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 3.5/4 2.9/4
131. Atonement (2007) 4.0/4 2.9/4
132. Rescue Dawn 3.5/4 2.8/4
133. I Am Legend 4.0/4 2.8/4
134. The Simpsons Movie 1.5/4 2.7/4
135. The Great Debaters 2.5/4 2.9/4
136. Little Miss Sunshine 3.5/4 3.1/4
137. The Prestige (2006) 3.5/4 3.1/4
138. V for Vendetta 4.0/4 3.0/4
139. The Pursuit of Happyness 4.0/4 3.0/4
140. Thank You for Smoking 4.0/4 2.8/4
141. Jesus Camp 3.5/4 2.9/4
142. The Descent (2006) 4.0/4 2.9/4
143. The Devil and Daniel Johnston 4.0/4 3.0/4
144. Akeelah and the Bee 1.5/4 2.9/4
145. Paris, Je T'aime 1.5/4 2.7/4
146. Cars 3.5/4 2.8/4
147. Hard Candy 3.5/4 2.9/4
148. Sin City 3.0/4 3.0/4
149. Walk the Line 3.0/4 3.1/4
150. Crash (2005) 4.0/4 2.9/4
151. Harry Potter and the Goblet of Fire 4.0/4 3.0/4
152. The 40 Year-Old Virgin 3.5/4 2.9/4
153. A History of Violence 4.0/4 3.0/4
154. Brokeback Mountain 3.5/4 2.9/4
155. March of the Penguins ( marche de l'empereur, La ) 2.5/4 2.9/4
156. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 4.0/4 2.8/4
157. North Country 3.5/4 2.8/4
158. The Wedding Crashers 3.0/4 2.7/4
159. Lord of War 3.0/4 2.8/4
160. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 4.0/4 2.8/4
161. King Kong (2005) 1.5/4 2.7/4
162. The Greatest Game Ever Played 2.0/4 2.7/4
163. Finding Nemo 4.0/4 3.2/4
164. Big Fish (2003) 2.5/4 3.0/4
165. Mystic River 3.0/4 3.1/4
166. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
167. X2 - X-Men United 3.5/4 2.9/4
168. Shattered Glass 3.5/4 2.9/4
169. Old School 3.5/4 2.8/4
170. The Last Samurai 4.0/4 2.8/4
171. Spellbound (2003) 3.5/4 3.0/4
172. Elephant (2003) 2.0/4 2.9/4
173. Monster (2003) 3.0/4 2.9/4
174. Identity 2.5/4 2.8/4
175. A Mighty Wind 3.5/4 2.9/4
176. Cold Mountain 3.5/4 2.7/4
177. Elf 4.0/4 2.7/4
178. Secondhand Lions 3.5/4 2.8/4
179. The School of Rock 3.5/4 2.7/4
180. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
181. Catch Me if You Can 3.5/4 3.1/4
182. Gangs of New York (2002) 3.0/4 3.0/4
183. Spider-Man 3.5/4 2.9/4
184. Road to Perdition 4.0/4 3.0/4
185. Minority Report 3.5/4 2.9/4
186. Harry Potter and the Chamber of Secrets 3.0/4 2.9/4
187. Bowling for Columbine 4.0/4 2.9/4
188. Ice Age 3.5/4 2.9/4
189. About a Boy 3.5/4 2.7/4
190. Signs 3.5/4 2.7/4
191. White Oleander 3.5/4 2.7/4
192. The Ring (2002) 3.5/4 2.7/4
193. Super Troopers 1.5/4 2.8/4
194. Insomnia (2002) 2.0/4 2.7/4
195. Lilo & Stitch (2002) 2.5/4 2.7/4
196. Red Dragon (2002) 3.0/4 2.7/4
197. Antwone Fisher 3.0/4 2.7/4
198. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
199. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
200. Million Dollar Baby (2004) 4.0/4 3.1/4
201. Hotel Rwanda 3.5/4 3.1/4
202. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4.0/4 3.1/4
203. The Aviator (2004) 3.5/4 3.0/4
204. The Notebook (2004) 3.0/4 3.0/4
205. Spider-Man 2 3.0/4 2.9/4
206. Man on Fire (2004) 4.0/4 2.9/4
207. Ray 2.5/4 3.0/4
208. The Machinist 3.0/4 2.9/4
209. Sideways 2.5/4 2.9/4
210. Super Size Me 3.0/4 2.8/4
211. Saw 3.5/4 2.9/4
212. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 3.0/4 2.8/4
213. Shrek 2 3.0/4 2.8/4
214. The Terminal (2004) 3.0/4 2.7/4
215. The Passion of the Christ 4.0/4 2.7/4
216. National Treasure 4.0/4 2.7/4
217. Miracle (2004) 3.5/4 2.8/4
218. Shrek 3.5/4 3.1/4
219. A Beautiful Mind 4.0/4 3.1/4
220. Monsters, Inc. 4.0/4 3.2/4
221. Ocean's Eleven (2001) 4.0/4 3.0/4
222. The Royal Tenenbaums 4.0/4 2.9/4
223. Blow 3.5/4 2.9/4
224. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 3.5/4 3.0/4
225. Black Hawk Down 3.5/4 3.0/4
226. Moulin Rouge (2001) 2.5/4 2.8/4
227. The Others (2001) 2.5/4 2.8/4
228. A.I. Artificial Intelligence 4.0/4 2.7/4
229. From Hell 3.5/4 2.6/4
230. Zoolander 3.5/4 2.5/4
231. I Am Sam 3.0/4 2.7/4
232. Almost Famous 4.0/4 3.1/4
233. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 4.0/4 3.0/4
234. The Boondock Saints 3.5/4 2.9/4
235. High Fidelity 4.0/4 3.0/4
236. O Brother Where Art Thou 4.0/4 3.0/4
237. American Psycho 3.5/4 3.0/4
238. Remember the Titans 3.5/4 3.1/4
239. X-Men 4.0/4 2.9/4
240. Cast Away (2000) 4.0/4 3.0/4
241. Unbreakable 4.0/4 2.8/4
242. Best in Show 4.0/4 2.9/4
243. The Virgin Suicides 4.0/4 2.8/4
244. Meet the Parents 3.5/4 2.7/4
245. Chocolat (2000) 3.5/4 2.9/4
246. Men of Honor 3.0/4 2.8/4
247. Frequency 3.0/4 2.7/4
248. The Emperor's New Groove 3.0/4 2.8/4
249. The Patriot (2000) 3.5/4 2.8/4
250. Erin Brockovich 4.0/4 2.7/4
251. The Perfect Storm 4.0/4 2.6/4
252. Chicken Run 2.5/4 2.6/4
253. Toy Story 2 3.5/4 3.1/4
254. The Green Mile 3.0/4 3.3/4
255. The Straight Story 3.5/4 3.0/4
256. Being John Malkovich 3.0/4 2.9/4
257. South Park: Bigger, Longer & Uncut 2.0/4 2.9/4
258. Sleepy Hollow 3.5/4 2.8/4
259. October Sky 4.0/4 2.9/4
260. Girl, Interrupted 4.0/4 2.8/4
261. Three Kings 3.5/4 2.8/4
262. Dogma 3.5/4 2.8/4
263. 10 Things I Hate About You 4.0/4 2.8/4
264. American Pie 3.0/4 2.8/4
265. Red Violin, The ( violon rouge, Le ) 3.5/4 2.8/4
266. The Mummy (1999) 3.5/4 2.7/4
267. Man on the Moon 1.5/4 2.8/4
268. The Cider House Rules 3.5/4 2.7/4
269. Elizabeth 4.0/4 3.0/4
270. The Truman Show 3.0/4 3.0/4
271. Pleasantville 3.0/4 2.8/4
272. A Bug's Life 3.5/4 2.9/4
273. There's Something About Mary 3.0/4 2.8/4
274. Mulan (1998) 3.5/4 2.9/4
275. The Wedding Singer 2.5/4 2.7/4
276. The Prince of Egypt 4.0/4 2.9/4
277. Rush Hour (1998) 3.0/4 2.8/4
278. Shakespeare in Love 4.0/4 2.8/4
279. Ever After: A Cinderella Story 3.5/4 2.7/4
280. Armageddon 3.5/4 2.6/4
281. Good Will Hunting 4.0/4 3.2/4
282. Titanic (1997) 3.5/4 3.0/4
283. The Ice Storm 3.5/4 2.9/4
284. Men in Black (1997) 2.5/4 2.8/4
285. Waiting for Guffman 3.5/4 3.0/4
286. Austin Powers: International Man of Mystery 3.5/4 2.8/4
287. The Full Monty 3.5/4 2.8/4
288. Devil's Advocate (1997) 4.0/4 2.8/4
289. Con Air 3.0/4 2.8/4
290. Face/Off 2.5/4 2.7/4
291. Anastasia (1997) 3.0/4 2.8/4
292. Liar Liar 3.0/4 2.6/4
293. Hercules (1997) 4.0/4 2.7/4
294. Starship Troopers 0.5/4 2.7/4
295. Tomorrow Never Dies 3.0/4 2.7/4
296. Beauty and the Beast (1991) 4.0/4 3.2/4
297. Thelma & Louise 3.5/4 2.9/4
298. Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse 3.5/4 3.1/4
299. Fried Green Tomatoes 4.0/4 3.0/4
300. What About Bob? 2.5/4 2.8/4
301. Robin Hood: Prince of Thieves 1.5/4 2.7/4
302. Backdraft 3.0/4 2.7/4
303. My Girl 2.5/4 2.7/4
304. Toy Soldiers (1991) 3.5/4 2.6/4
305. The Commitments (1991) 3.0/4 2.8/4
306. Hook (1991) 3.0/4 2.5/4
307. City Slickers (1991) 2.5/4 2.6/4
308. Regarding Henry 2.5/4 2.5/4
309. My Own Private Idaho 2.0/4 2.8/4
310. Interview with the Vampire 3.5/4 3.0/4
311. Legends of the Fall 3.5/4 3.0/4
312. Dumb and Dumber 1.5/4 2.8/4
313. Speed (1994) 2.5/4 2.9/4
314. The Client 2.5/4 2.7/4
315. Ace Ventura: Pet Detective 1.5/4 2.6/4
316. The Nightmare Before Christmas 3.5/4 3.1/4
317. Groundhog Day 3.5/4 3.0/4
318. What's Eating Gilbert Grape 4.0/4 3.1/4
319. Philadelphia 3.5/4 3.0/4
320. Dazed and Confused 3.0/4 3.0/4
321. The Sandlot 3.0/4 3.0/4
322. In the Line of Fire 3.5/4 2.9/4
323. Rudy 4.0/4 2.8/4
324. Robin Hood: Men in Tights 1.0/4 2.6/4
325. Benny & Joon 3.0/4 2.8/4
326. Grumpy Old Men 3.0/4 2.7/4
327. Mrs. Doubtfire 4.0/4 2.7/4
328. The Firm (1993) 2.0/4 2.7/4
329. The Joy Luck Club 3.5/4 2.6/4
330. Searching for Bobby Fischer 3.5/4 2.9/4
331. Homeward Bound: The Incredible Journey 3.0/4 2.7/4
332. Batman (1989) 3.5/4 2.9/4
333. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
334. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
335. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.5/4 3.0/4
336. The Goonies 3.5/4 3.1/4
337. Butch Cassidy and the Sundance Kid 4.0/4 3.2/4
338. ET: The Extra-Terrestrial 3.0/4 3.1/4
339. The Bridge on the River Kwai 3.5/4 3.2/4
340. Aladdin (1992) 3.5/4 3.1/4
341. The Little Mermaid (1989) 4.0/4 3.0/4
342. Snow White and the Seven Dwarfs 3.0/4 3.0/4
343. How the Grinch Stole Christmas (1966) 4.0/4 3.0/4
344. Dumbo (1941) 4.0/4 2.9/4
345. Fantasia 3.0/4 3.0/4
346. Cinderella (1950) 3.0/4 2.9/4
347. Alice in Wonderland (1951) 4.0/4 2.9/4
348. Bambi 3.0/4 2.9/4
349. Sleeping Beauty (1959) 2.5/4 2.9/4
350. Pinocchio (1940) 3.5/4 3.0/4
351. A Charlie Brown Christmas 3.0/4 3.1/4
352. The Jungle Book (1967) 3.0/4 2.9/4
353. Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) 4.0/4 3.0/4
354. 101 Dalmatians (1961) 3.5/4 2.9/4
355. Peter Pan (1953) 3.0/4 2.9/4
356. The Iron Giant 2.5/4 3.0/4
357. The Land Before Time 3.5/4 2.9/4
358. The Sword in the Stone 3.0/4 2.9/4
359. An American Tail 3.5/4 2.8/4
360. Monty Python and the Holy Grail 3.0/4 3.2/4
361. National Lampoon's Animal House 4.0/4 3.0/4
362. Some Like It Hot (1959) 3.5/4 3.2/4
363. Caddyshack 2.5/4 3.0/4
364. National Lampoon's Christmas Vacation 4.0/4 2.9/4
365. This is Spinal Tap 3.0/4 3.1/4
366. Annie Hall 3.5/4 3.1/4
367. The Breakfast Club 4.0/4 3.2/4
368. City Lights 4.0/4 3.3/4
369. Spaceballs 1.0/4 2.8/4
370. A Christmas Story (1983) 3.5/4 3.1/4
371. Trainspotting 3.5/4 3.1/4
372. The Deer Hunter 3.0/4 3.2/4
373. The Graduate 3.5/4 3.2/4
374. Glory (1989) 4.0/4 3.1/4
375. Apollo 13 3.5/4 3.1/4
376. All the President's Men 3.0/4 3.1/4
377. Empire of the Sun 3.5/4 3.0/4
378. The Lion in Winter 3.5/4 2.9/4
379. North by Northwest 3.0/4 3.3/4
380. The Thing (1982) 3.5/4 3.2/4
381. The Birds (1963) 3.5/4 3.1/4
382. Das Boot 3.5/4 3.1/4
383. In the Heat of the Night 4.0/4 3.1/4
384. The Omen (1976) 3.5/4 2.9/4
385. Born on the Fourth of July 3.0/4 2.8/4
386. The English Patient 3.5/4 2.9/4
387. Halloween (1978) 3.0/4 3.2/4
388. Misery 3.0/4 3.1/4
389. Invasion of the Body Snatchers (1956) 3.0/4 3.0/4
390. The Rocky Horror Picture Show 3.5/4 2.8/4
391. Labyrinth (1986) 3.0/4 2.9/4
392. Beetlejuice ( Beetle Juice ) 1.5/4 2.9/4
393. Willy Wonka & the Chocolate Factory 4.0/4 3.1/4
394. The NeverEnding Story 2.0/4 2.9/4
395. My Neighbor Totoro ( Tonari no Totoro ) 3.5/4 3.2/4
396. Gandhi 3.5/4 3.1/4
397. Bonnie and Clyde 3.5/4 3.2/4
398. The Basketball Diaries 3.0/4 2.8/4
399. The Sound of Music 4.0/4 3.1/4
400. Coal Miner's Daughter 3.5/4 2.9/4
401. Fahrenheit 9/11 2.5/4 2.6/4
402. It Happened One Night 3.0/4 3.2/4
403. Harold and Maude 4.0/4 3.1/4
404. The Adventures of Robin Hood 4.0/4 3.1/4
405. West Side Story (1961) 3.5/4 3.0/4
406. Home Alone 3.0/4 2.9/4
407. Mary Poppins 3.0/4 3.0/4
408. The Karate Kid (1984) 3.5/4 2.9/4
409. Lady and the Tramp (1955) 3.0/4 3.0/4
410. Whale Rider 3.5/4 3.0/4
411. Charlotte's Web (1973) 4.0/4 2.9/4
412. Muppet Christmas Carol 3.5/4 2.9/4
413. Ice Age: The Meltdown 3.0/4 2.7/4
414. The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2.5/4 2.7/4
415. Hoosiers 3.5/4 2.9/4
416. Field of Dreams 3.0/4 2.9/4
417. A League of Their Own 4.0/4 2.9/4
418. Friday Night Lights 3.5/4 2.7/4
419. Invincible (2006) 2.5/4 2.7/4
420. We Are Marshall 4.0/4 2.6/4
421. The Mighty Ducks 2.5/4 2.5/4
422. Radio 1.0/4 2.6/4
423. Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 3.0/4 2.6/4
424. The Waterboy (1998) 2.5/4 2.3/4
425. The Replacements 1.5/4 2.4/4
426. Kingpin 2.0/4 2.7/4
427. Varsity Blues 2.0/4 2.4/4
428. Out Cold (2001) 1.0/4 2.5/4
429. Prefontaine 3.5/4 2.6/4
430. Tenderness 2.0/4 2.1/4
431. Steel Magnolias 3.5/4 2.9/4
432. My Big Fat Greek Wedding 3.5/4 2.6/4
433. Jerry Maguire 3.5/4 2.8/4
434. The Devil Wears Prada 4.0/4 2.7/4
435. Cool Runnings 3.0/4 2.5/4
436. Home Alone 2: Lost in New York 3.0/4 2.4/4
437. Twister (1996) 3.5/4 2.5/4
438. The Other Sister 3.0/4 2.2/4
439. The First Wives Club 4.0/4 2.6/4
440. Serial Mom 2.5/4 2.6/4
441. The Family Stone 3.0/4 2.4/4
442. The League of Extraordinary Gentlemen 1.0/4 2.0/4
443. Look Who's Talking Too 0.5/4 1.9/4
444. The Mask (1994) 1.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name