My Movies by Timbus

My Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Suburban Commando 3.0/4 1.7/4
2. 3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain 1.0/4 1.3/4
3. Mr. Nanny 3.0/4 1.6/4
4. Rocky IV 3.5/4 2.6/4
5. AVP: Alien Vs. Predator 3.0/4 2.2/4
6. Robin Hood: Men in Tights 2.5/4 2.6/4
7. Big Momma's House 3.0/4 2.0/4
8. Full Metal Jacket 3.5/4 3.2/4
9. Ghost Rider (2007) 2.5/4 1.9/4
10. The Mummy (1999) 3.5/4 2.7/4
11. Snow Dogs 2.0/4 2.0/4
12. Terminator 3: Rise of the Machines 3.0/4 2.4/4
13. The Terminator 3.0/4 3.1/4
14. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
15. Terminator Salvation 3.0/4 2.6/4
16. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
17. Transformers: Revenge of the Fallen 3.5/4 2.2/4
18. Poltergeist (1982) 3.0/4 3.0/4
19. Mortal Kombat (1995) 2.0/4 2.3/4
20. Mortal Kombat: Annihilation 2.0/4 1.3/4
21. Titanic (1997) 3.5/4 3.0/4
22. Romeo + Juliet (1996) 2.5/4 2.7/4
23. The Notebook (2004) 2.5/4 3.0/4
24. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
25. Iron Man 2 3.0/4 2.8/4
26. RoboCop (1987) 3.5/4 2.9/4
27. RoboCop 2 3.0/4 2.1/4
28. The Great Dictator 4.0/4 3.3/4
29. Norbit 2.5/4 1.5/4
30. Meet Dave 2.0/4 2.0/4
31. Dracula: Dead and Loving It 2.5/4 2.4/4
32. Mrs. Doubtfire 3.0/4 2.7/4
33. Mr. Bean's Holiday 3.0/4 2.4/4
34. Are We There Yet? 2.0/4 2.0/4
35. Bean 2.5/4 2.2/4
36. The Mask (1994) 3.0/4 2.4/4
37. Godzilla (1998) 3.0/4 1.9/4
38. The Sum of All Fears 3.0/4 2.4/4
39. Meet the Fockers 2.5/4 2.5/4
40. Little Fockers 2.0/4 2.3/4
41. Bulletproof (1996) 2.0/4 2.0/4
42. House on Haunted Hill (1999) 2.0/4 2.3/4
43. The Thomas Crown Affair (1999) 3.0/4 2.6/4
44. Police Academy 2: Their First Assignment 2.5/4 2.0/4
45. Police Academy 3: Back in Training 2.0/4 1.9/4
46. Police Academy 4: Citizens on Patrol 2.0/4 1.8/4
47. Police Academy 5: Assignment: Miami Beach 2.0/4 1.5/4
48. Police Academy 6: City Under Siege 2.0/4 1.6/4
49. Police Academy 7: Mission to Moscow 2.0/4 1.2/4
50. Spread 2.0/4 1.9/4
51. The Mummy Returns 3.0/4 2.5/4
52. The Librarian: The Curse of the Judas Chalice 2.5/4 2.3/4
53. Little Man 2.5/4 1.8/4
54. The Simpsons Movie 3.5/4 2.7/4
55. The Last of the Mohicans (1992) 3.0/4 3.0/4
56. The Goonies 3.5/4 3.1/4
57. Son of the Mask 1.5/4 0.9/4
58. RoboCop3 2.5/4 1.4/4
59. National Security 3.5/4 2.2/4
60. Kangaroo Jack 2.0/4 1.4/4
61. Yogi Bear 2.5/4 2.1/4
62. Wise Guys (1986) 3.5/4 2.2/4
63. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 3.5/4 2.8/4
64. Nutty Professor II: The Klumps 2.5/4 2.0/4
65. The Nutty Professor (1996) 2.5/4 2.2/4
66. The Dirty Dozen 3.5/4 3.1/4
67. Flubber 2.5/4 2.0/4
68. Austin Powers in Goldmember 2.5/4 2.3/4
69. Senseless 2.0/4 2.1/4
70. Ghostbusters (1984) 3.5/4 3.1/4
71. Ghostbusters 2 3.0/4 2.5/4
72. Are We Done Yet? 2.5/4 1.8/4
73. Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel 2.5/4 2.1/4
74. Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked 2.5/4 2.3/4
75. Ace Ventura: Pet Detective 4.0/4 2.6/4
76. Ace Ventura: When Nature Calls 4.0/4 2.2/4
77. Rambo: First Blood 4.0/4 3.0/4
78. Rambo: First Blood Part 2 3.5/4 2.6/4
79. Rambo III 3.0/4 2.3/4
80. Rambo 3.0/4 2.7/4
81. Red Dawn (1984) 3.0/4 2.6/4
82. Red Heat (1988) 3.0/4 2.4/4
83. The Hobbit: An Unexpected Journey 3.5/4 3.0/4
84. The Shaggy Dog (2006) 2.5/4 1.8/4
85. Almost Heroes 2.0/4 1.9/4
86. Utopia ( Atoll K ) 4.0/4 2.7/4
87. Kung Fu Hustle 4.0/4 3.0/4
88. Lincoln 3.5/4 3.0/4
89. Mr. Bones 3.0/4 3.3/4
90. Mr. Bones 2: Back from the Past 2.5/4 3.2/4
91. Mouse Hunt 3.0/4 2.3/4
92. RV 2.0/4 2.0/4
93. Snow Buddies 2.5/4 1.8/4
94. Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed 2.0/4 1.9/4
95. Big Momma's House 2 2.0/4 1.7/4
96. Baby's Day Out 2.0/4 1.9/4
97. Ladybugs 2.0/4 1.7/4
98. Kelly's Heroes 4.0/4 3.0/4
99. G-Force 3.0/4 1.8/4
100. 101 Dalmatians (1996) 2.5/4 2.2/4
101. Code Name: The Cleaner 2.0/4 1.8/4
102. Superhero Movie 3.0/4 1.8/4
103. See Spot Run 2.0/4 2.0/4
104. Scary Movie 3 3.0/4 2.0/4
105. Scary Movie 4 2.5/4 1.8/4
106. Hart's War 3.5/4 2.4/4
107. Independence Day (1996) 3.5/4 2.8/4
108. Kindergarten Cop 3.0/4 2.3/4
109. Around the World in 80 Days (2004) 2.5/4 2.1/4
110. True Lies 3.0/4 2.8/4
111. Driven (2001) 3.0/4 2.0/4
112. Gettysburg 3.5/4 2.8/4
113. I'm for the Hippopotamus ( Io sto con gli ippopotami ) 3.5/4 2.8/4
114. Dennis the Menace 2.5/4 2.2/4
115. Dennis the Menace Strikes Again 2.5/4 1.5/4
116. Double Trouble ( Non c'è due senza quattro ) 3.0/4 2.8/4
117. The Producers (2005) 3.0/4 2.4/4
118. Robin Hood: Prince of Thieves 3.0/4 2.7/4
119. Mad Adventures of Rabbi Jacob, The ( Aventures de Rabbi Jacob, Les ) 2.5/4 2.2/4
120. Oscar (1967) 2.5/4 2.2/4
121. Fantômas (1966) 3.0/4 2.5/4
122. Fantomas Unleashed ( Fantômas se déchaîne ) 2.5/4 2.7/4
123. Matilda (1996) 2.5/4 2.7/4
124. Pearl Harbor 3.0/4 2.3/4
125. True Grit (2010) 3.0/4 3.1/4
126. Skyfall 4.0/4 3.1/4
127. Bloodsport 2.5/4 2.7/4
128. Double Impact 2.0/4 2.0/4
129. In Hell 2.5/4 2.6/4
130. Legionnaire 2.5/4 2.3/4
131. Transformers: Age of Extinction 3.0/4 2.3/4
132. Arctic Blast 2.5/4 2.6/4
133. Babe (1995) 3.0/4 2.7/4
134. Babe: Pig in the City 2.5/4 2.3/4
135. Big Stan 2.0/4 1.9/4
136. Nowhere to Run 2.5/4 2.1/4
137. The Order (2002) 2.5/4 2.0/4
138. Street Fighter (1994) 2.0/4 1.7/4
139. Skyline (2010) 2.5/4 1.7/4
140. Blended 3.0/4 2.5/4
141. The Tournament (2009) 3.0/4 2.5/4
142. The Mechanic (2011) 3.0/4 2.7/4
143. Rumble in the Bronx ( Hung fan kui ) 2.5/4 2.6/4
144. 1911 ( Xinhai geming ) 3.0/4 2.5/4
145. Grandmaster, The ( Yi dai zong shi ) 3.5/4 2.9/4
146. Big Boss, The aka Fists of Fury ( Tang shan da xiong ) 4.0/4 2.8/4
147. Drunken Master ( Jui kuen ) 4.0/4 3.0/4
148. Jet Li's: Fearless ( Huo Yuan Jia ) 3.5/4 2.9/4
149. Operation Condor - Armor of God II ( Fei ying gai wak ) 3.0/4 2.7/4
150. Kiss of the Dragon 3.0/4 2.6/4
151. City Hunter ( Sing si lip yan ) 2.5/4 2.4/4
152. Enter the Dragon 3.5/4 3.1/4
153. The Medallion 3.0/4 2.0/4
154. Shanghai Noon 2.5/4 2.5/4
155. Shanghai Knights 2.5/4 2.4/4
156. Rush Hour 2 3.0/4 2.5/4
157. Rush Hour (1998) 3.5/4 2.8/4
158. The One (2001) 2.5/4 2.5/4
159. Tai Chi Master ( Tai ji: Zhang San Feng ) 2.5/4 2.8/4
160. Let the Bullets Fly ( Rang zidan fei ) 2.5/4 2.6/4
161. The Forbidden Kingdom 3.0/4 2.5/4
162. Way of the Dragon, The ( Meng long guo jiang ) 3.5/4 3.0/4
163. The Spy Next Door 2.0/4 1.8/4
164. Jackie Chan's Who Am I? ( Wo shi shei ) 3.0/4 2.7/4
165. The Tuxedo 2.5/4 1.9/4
166. The Quest (1996) 2.5/4 1.9/4
167. The Sex Monster 1.5/4 1.8/4
168. Timecop 2.0/4 2.2/4
169. Universal Soldier 2.5/4 2.1/4
170. Universal Soldier: The Return 2.5/4 1.5/4
171. Valkyrie 3.0/4 2.7/4
172. Where Eagles Dare 3.5/4 2.9/4
173. Hercules in New York 2.5/4 1.8/4
174. Eraser 2.5/4 2.5/4
175. Collateral Damage 3.0/4 2.3/4
176. Commando (1985) 3.0/4 2.6/4
177. End of Days 2.0/4 2.2/4
178. Twins (1988) 2.0/4 2.3/4
179. Total Recall (1990) 3.0/4 2.9/4
180. Predator (1987) 3.5/4 3.0/4
181. The 6th Day 2.5/4 2.3/4
182. Attila (2001) 3.0/4 2.7/4
183. Knowing 2.5/4 2.4/4
184. Little Shop of Horrors (1986) 3.0/4 2.7/4
185. Duma 3.0/4 3.0/4
186. Captain America: The First Avenger 3.5/4 2.8/4
187. Happy Gilmore 3.5/4 2.8/4
188. Garfield (2004) 3.0/4 2.0/4
189. Garfield: A Tail of Two Kitties 3.0/4 2.0/4
190. Batman (1989) 4.0/4 2.9/4
191. Batman Returns 3.5/4 2.7/4
192. Batman Forever 3.0/4 2.1/4
193. Batman & Robin 3.0/4 1.3/4
194. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
195. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
196. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 3.0/4 2.8/4
197. Pirates of the Caribbean: At Worlds End N/A 2.7/4
198. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 3.0/4 2.7/4
199. The Incredible Hulk 3.0/4 2.7/4
200. The Country Bears 2.0/4 2.2/4
201. Thor 3.5/4 2.9/4
202. Movie 43 1.5/4 1.4/4
203. Puss in Boots (2011) 3.0/4 2.6/4
204. Red Dawn (2012) 2.5/4 2.2/4
205. Hulk 2.5/4 2.1/4
206. Junior 2.0/4 1.8/4
207. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
208. The Amazing Spider-Man 2.5/4 2.8/4
209. The Day the Earth Stood Still (2008) 2.0/4 2.1/4
210. Universal Soldier: Regeneration 3.0/4 2.4/4
211. Dracula (1992) 4.0/4 2.9/4
212. Eight Below 3.0/4 2.6/4
213. The Raven (2012) 3.0/4 2.6/4
214. The School of Rock 2.5/4 2.7/4
215. The Mask of Zorro 3.5/4 2.6/4
216. The Legend of Zorro 3.0/4 2.4/4
217. Hide and Seek (2005) 2.5/4 2.2/4
218. Black Sheep (1996) 2.5/4 2.4/4
219. Tommy Boy 2.0/4 2.8/4
220. Renaissance Man 2.0/4 2.4/4
221. Daddy Day Care 2.0/4 2.2/4
222. The Pacifier 2.5/4 2.2/4
223. Oblivion 3.0/4 2.6/4
224. Letters from Iwo Jima 3.5/4 3.1/4
225. The Pink Panther (2006) 2.5/4 2.0/4
226. Pink Panther 2 2.5/4 2.2/4
227. Demolition Man 3.0/4 2.6/4
228. Windtalkers 2.5/4 2.4/4
229. Frankenweenie (2012) 3.0/4 2.9/4
230. Madagascar: Escape 2 Africa 3.0/4 2.6/4
231. Madagascar 3: Europe's Most Wanted 3.5/4 2.8/4
232. Black Knight (2001) 2.5/4 1.8/4
233. War Horse 3.5/4 2.8/4
234. World Trade Center 3.0/4 2.6/4
235. The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2.5/4 2.0/4
236. The War of the Worlds (2005) 2.5/4 2.6/4
237. Starship Troopers 3.0/4 2.7/4
238. Starship Troopers 2: Hero of the Federation 2.0/4 1.5/4
239. Starship Troopers 3: Marauder 2.5/4 1.8/4
240. Wild Hogs 2.0/4 2.1/4
241. Push 2.5/4 2.3/4
242. Screwed 3.5/4 2.2/4
243. Men in Black (1997) 3.5/4 2.8/4
244. Men in Black 2 3.0/4 2.2/4
245. Men in Black 3 3.0/4 2.7/4
246. The Peacemaker (1997) 3.0/4 2.3/4
247. Rat Race (2001) 3.0/4 2.3/4
248. Big Daddy 3.0/4 2.5/4
249. Dunston Checks In 2.5/4 1.9/4
250. Mars Attacks! 2.5/4 2.3/4
251. The Last Samurai 3.5/4 2.8/4
252. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
253. Lost World: Jurassic Park 2.5/4 2.5/4
254. Jurassic Park 3 2.5/4 2.3/4
255. Wyatt Earp's Revenge 2.5/4 2.0/4
256. Battle: Los Angeles 2.5/4 2.3/4
257. The Matrix 4.0/4 3.2/4
258. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
259. The Matrix Revolutions 2.5/4 2.5/4
260. Anna Karenina (2012) 2.5/4 2.6/4
261. Last Vegas 2.5/4 2.5/4
262. Transformers: Dark of the Moon 3.0/4 2.5/4
263. Wild Wild West 2.0/4 1.6/4
264. Zookeeper (2011) 2.5/4 2.2/4
265. Underdog (2007) 2.0/4 1.6/4
266. The Patriot (2000) 3.0/4 2.8/4
267. The Last Castle 3.0/4 2.7/4
268. Volcano (1997) 2.5/4 2.1/4
269. United 93 4.0/4 2.9/4
270. We Were Soldiers 3.0/4 2.8/4
271. A Very Harold & Kumar 3D Christmas 3.0/4 2.4/4
272. Flags of Our Fathers 3.0/4 2.8/4
273. The Odd Couple II 3.0/4 2.2/4
274. The Conjuring 3.5/4 3.1/4
275. Prisoners (2013) 3.0/4 3.2/4
276. J. Edgar 2.5/4 2.6/4
277. Elysium 4.0/4 2.7/4
278. Emperor 3.5/4 2.8/4
279. Iron Man 3 3.0/4 2.9/4
280. Scary Movie 5 2.0/4 1.7/4
281. Olympus Has Fallen 3.0/4 2.5/4
282. World War Z 3.0/4 2.8/4
283. I, Robot 3.0/4 2.7/4
284. Green Zone 3.0/4 2.6/4
285. Enemy at the Gates 4.0/4 2.8/4
286. Red Scorpion 3.0/4 2.0/4
287. The Thin Red Line 4.0/4 2.9/4
288. The Departed 4.0/4 3.3/4
289. Outbreak 3.0/4 2.7/4
290. 42 2.5/4 3.0/4
291. 127 Hours 4.0/4 3.0/4
292. A Dangerous Method 3.0/4 2.6/4
293. Red Tails 2.5/4 2.4/4
294. The League of Extraordinary Gentlemen 2.0/4 2.0/4
295. Journey to the Center of the Earth (2008) 2.5/4 2.3/4
296. I, Frankenstein 2.0/4 2.2/4
297. National Treasure 3.0/4 2.7/4
298. Paul Blart: Mall Cop 2.0/4 2.1/4
299. Dodgeball: A True Underdog Story 2.5/4 2.6/4
300. Act of Valor 3.5/4 2.7/4
301. Armored 2.0/4 2.5/4
302. Flight 93 2.5/4 2.2/4
303. Coach Carter 2.0/4 2.7/4
304. G.I. Joe: The Rise of Cobra 2.5/4 2.2/4
305. The Tourist (2010) 2.5/4 2.5/4
306. The Muppets 3.5/4 2.8/4
307. The Babe (1992) 2.5/4 2.1/4
308. Sahara (2005) 2.5/4 2.3/4
309. Black Hawk Down 4.0/4 3.0/4
310. Wag the Dog 2.0/4 2.8/4
311. Scooby-Doo 2.0/4 1.9/4
312. Side Effects (2013) 4.0/4 2.9/4
313. Space Jam 4.0/4 2.3/4
314. Stealth (2005) 2.0/4 1.9/4
315. Road to Perdition 3.0/4 3.0/4
316. Monty Python's Life of Brian 3.0/4 3.1/4
317. Wasabi 3.0/4 2.7/4
318. The Eagle (2011) 2.5/4 2.4/4
319. The Wash 1.5/4 1.6/4
320. Shallow Hal 3.0/4 2.2/4
321. Zero Dark Thirty 2.5/4 3.1/4
322. Ghost Rider: Spirit of Vengeance 2.5/4 2.0/4
323. Daddy Day Camp 2.5/4 1.6/4
324. Escape Plan 3.0/4 2.6/4
325. Gravity 4.0/4 3.1/4
326. Noah (2014) 2.5/4 2.5/4
327. Thor: The Dark World 3.0/4 2.8/4
328. Uncle Buck 3.0/4 2.7/4
329. Treasure Buddies 2.5/4 2.6/4
330. Jumanji (1995) 3.0/4 2.6/4
331. Flushed Away 3.5/4 2.6/4
332. Zathura 2.0/4 2.4/4
333. Undisputed II: Last Man Standing 3.0/4 2.8/4
334. There Will Be Blood 4.0/4 3.1/4
335. Flyboys 2.5/4 2.3/4
336. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
337. King Ralph 2.5/4 2.0/4
338. Conan the Destroyer 2.5/4 2.4/4
339. The Addams Family (1991) 3.0/4 2.6/4
340. Addams Family Values 3.0/4 2.5/4
341. Grumpy Old Men 3.0/4 2.7/4
342. Grumpier Old Men 3.0/4 2.5/4
343. The Animal (2001) 2.5/4 1.8/4
344. The Bucket List 2.0/4 2.7/4
345. Deuce Bigalow: European Gigolo 2.5/4 1.6/4
346. Escape from Sobibor 4.0/4 3.0/4
347. Downfall ( Untergang, Der ) 4.0/4 3.2/4
348. Red Baron, The ( rote Baron, Der ) 3.0/4 2.5/4
349. A Bronx Tale 4.0/4 3.0/4
350. Hitler: The Rise of Evil 4.0/4 2.9/4
351. How the Grinch Stole Christmas (2000) 2.0/4 2.3/4
352. Jingle All the Way 2.5/4 1.9/4
353. Christmas with the Kranks 2.0/4 1.7/4
354. Deck the Halls 1.5/4 1.6/4
355. The Santa Clause (1994) 3.0/4 2.6/4
356. The Santa Clause 2 2.0/4 2.3/4
357. The Santa Clause 3: The Escape Clause 2.0/4 1.9/4
358. Home Alone 4.0/4 2.9/4
359. Home Alone 2: Lost in New York 4.0/4 2.4/4
360. Home Alone III 3.0/4 1.8/4
361. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
362. Rocky III 3.0/4 2.7/4
363. Sex Drive 2.5/4 2.5/4
364. The Last King of Scotland 4.0/4 3.0/4
365. Ninja 2.5/4 2.4/4
366. Parker 2.0/4 2.4/4
367. The Pianist 3.5/4 3.2/4
368. Saving Mr. Banks 3.0/4 3.0/4
369. The Lincoln Lawyer 3.0/4 2.9/4
370. Catwoman 1.5/4 1.2/4
371. Dead Man Down 2.5/4 2.5/4
372. License to Wed 2.5/4 2.1/4
373. Jackass: The Movie 3.0/4 2.3/4
374. Jackass: Number Two 3.0/4 2.3/4
375. Jackass 3-D 3.0/4 2.5/4
376. The Borrowers (1998) 3.0/4 2.4/4
377. Cloud Atlas 3.5/4 2.9/4
378. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
379. Inglourious Basterds (2009) 3.0/4 3.2/4
380. Lions for Lambs 2.5/4 2.5/4
381. The Flintstones 1.5/4 1.9/4
382. Yes Man 3.0/4 2.6/4
383. Munich 3.0/4 3.0/4
384. Predators (2010) 3.0/4 2.6/4
385. Clash of the Titans (2010) 2.0/4 2.4/4
386. Wrath of the Titans 2.5/4 2.4/4
387. Winter's Tale (2014) 2.0/4 2.2/4
388. The Lone Ranger (2013) 2.5/4 2.5/4
389. Atonement (2007) 3.0/4 2.9/4
390. Real Steel 3.0/4 2.9/4
391. The Last Stand (2013) 2.5/4 2.5/4
392. Angels & Demons 2.5/4 2.6/4
393. Get the Gringo 3.0/4 2.7/4
394. The Bank Job 4.0/4 2.8/4
395. The Book of Eli 2.5/4 2.8/4
396. Race to Witch Mountain 2.0/4 2.1/4
397. Salt (2010) 2.5/4 2.7/4
398. Mandela: Long Walk to Freedom 3.5/4 2.4/4
399. The Queen (2006) 3.0/4 2.9/4
400. The Iron Lady 3.0/4 2.5/4
401. The Wedding Crashers 3.5/4 2.7/4
402. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
403. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.2/4
404. Blitz (2011) 3.0/4 2.6/4
405. Crash (2005) 2.0/4 2.9/4
406. Hollow Man 2.5/4 2.1/4
407. Old Dogs (2009) 2.0/4 1.7/4
408. Safe House (2012) 3.0/4 2.7/4
409. We're the Millers 3.0/4 2.9/4
410. Amusement 2.0/4 2.4/4
411. Dredd (2012) 2.5/4 2.7/4
412. Pain & Gain 2.5/4 2.4/4
413. Runner Runner 2.0/4 2.2/4
414. The Frozen Ground 3.0/4 2.6/4
415. 22 Jump Street 4.0/4 2.8/4
416. Beautiful Creatures (2013) 2.0/4 2.3/4
417. Killing Season 2.0/4 2.0/4
418. Fort Bliss 2.5/4 2.7/4
419. The Karate Kid (2010) 3.0/4 2.7/4
420. Daredevil 3.0/4 2.2/4
421. Executive Decision 2.5/4 2.6/4
422. Fantastic Mr. Fox 3.5/4 3.0/4
423. Final Destination 2 2.5/4 2.5/4
424. Judge Dredd (1995) 2.5/4 2.2/4
425. 47 Ronin (2013) 2.5/4 2.4/4
426. Troy 3.5/4 2.7/4
427. Next 2.5/4 2.2/4
428. District 9 4.0/4 3.0/4
429. Deep Blue Sea (1999) 2.5/4 2.3/4
430. Bullet to the Head 2.0/4 2.2/4
431. I Now Pronounce You Chuck & Larry 2.5/4 2.2/4
432. Defiance (2008) 3.0/4 2.9/4
433. Balls of Fury 2.0/4 1.9/4
434. Blue Streak 2.5/4 2.2/4
435. Jack the Giant Slayer 3.0/4 2.5/4
436. The Monuments Men 2.5/4 2.5/4
437. Prometheus (2012) 3.0/4 2.8/4
438. Fantastic Four (2005) 2.5/4 2.1/4
439. Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2.5/4 2.0/4
440. Passchendaele 3.0/4 2.1/4
441. Mongol: The Rise of Genghis Khan 3.0/4 2.8/4
442. The Children of Huang Shi 3.0/4 2.7/4
443. Blood Out 2.0/4 2.0/4
444. Major Payne 2.0/4 2.2/4
445. Marmaduke (2010) 2.5/4 1.9/4
446. Ride Along 4.0/4 2.4/4
447. Mr. Popper's Penguins 2.5/4 2.4/4
448. The Iceman (2013) 3.5/4 2.9/4
449. X-Men 3.0/4 2.9/4
450. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
451. X-Men: The Last Stand 2.5/4 2.6/4
452. X-Men Origins: Wolverine 2.5/4 2.7/4
453. The Wolverine 3.5/4 2.7/4
454. X-Men: First Class 3.0/4 3.1/4
455. Godzilla (2014) 3.5/4 2.7/4
456. Hancock 3.0/4 2.5/4
457. Law Abiding Citizen 2.5/4 2.8/4
458. Mad Max 3.0/4 2.9/4
459. RoboCop (2014) 2.5/4 2.4/4
460. X-Men: Days of Future Past 4.0/4 3.2/4
461. The Fugitive (1993) 3.0/4 3.1/4
462. Broken City 2.0/4 2.4/4
463. Chinese Zodiac ( CZ12 ) 2.5/4 2.5/4
464. Gangster Squad 2.0/4 2.5/4
465. Hunt to Kill 2.0/4 2.1/4
466. The Grand Budapest Hotel 4.0/4 3.3/4
467. Code, The ( Thick as Thieves ) 2.5/4 2.3/4
468. Tropic Thunder 4.0/4 2.7/4
469. AVPR: Aliens vs Predator - Requiem 1.5/4 1.7/4
470. Johnny English Reborn 2.5/4 2.1/4
471. Ninja II: Shadow of a Tear 2.5/4 3.0/4
472. The Da Vinci Code 1.5/4 2.4/4
473. Journey 2: The Mysterious Island 2.0/4 2.5/4
474. Devil's Due 2.0/4 2.0/4
475. Evil Dead (2013) 2.0/4 2.5/4
476. The Big Year 3.0/4 2.7/4
477. Immortals (2011) 2.5/4 2.5/4
478. G.I. Joe: Retaliation 3.0/4 2.2/4
479. A Haunted House 2 2.0/4 1.6/4
480. Closed Circuit (2013) 2.5/4 2.4/4
481. The Condemned (2007) 2.0/4 2.0/4
482. Beverly Hills Cop 3.0/4 2.9/4
483. Beverly Hills Cop II 2.5/4 2.6/4
484. Beverly Hills Cop III 2.5/4 2.1/4
485. Master and Commander: The Far Side of the World 2.5/4 2.7/4
486. All is Lost 3.0/4 2.8/4
487. Man of the Year (2006) 2.0/4 2.0/4
488. Mr. Woodcock 2.0/4 2.0/4
489. The Green Hornet 2.0/4 2.3/4
490. Stop! Or My Mom Will Shoot 2.5/4 1.3/4
491. Star Trek Into Darkness 4.0/4 3.0/4
492. Flight (2012) 2.5/4 2.9/4
493. Maleficent 2.5/4 2.8/4
494. Man of Steel 3.0/4 2.7/4
495. Rush (2013) 3.5/4 3.1/4
496. Meet the Parents 2.5/4 2.7/4
497. Captain America: The Winter Soldier 3.5/4 3.1/4
498. 12 Years a Slave 3.5/4 3.3/4
499. Cop Out 2.5/4 2.2/4
500. Anger Management 2.5/4 2.3/4
501. 300 3.5/4 2.9/4
502. 300: Rise of an Empire 3.5/4 2.6/4
503. The Hobbit: The Desolation of Smaug 3.5/4 3.0/4
504. Edge of Tomorrow 3.5/4 3.1/4
505. The Book Thief 4.0/4 3.0/4
506. Lee Daniels' The Butler 3.5/4 2.9/4
507. The Croods 3.0/4 2.8/4
508. Ice Age: The Meltdown 3.5/4 2.7/4
509. Return of the Living Dead 3.0/4 2.7/4
510. Liar Liar 3.0/4 2.6/4
511. Open Season (2006) 3.0/4 2.4/4
512. Dracula Untold 3.0/4 2.7/4
513. I Am Bruce Lee 4.0/4 2.9/4
514. Dark Portals: The Chronicles of Vidocq 2.0/4 2.2/4
515. Swordfish 2.5/4 2.4/4
516. Payback 2.0/4 2.5/4
517. Equilibrium 3.0/4 2.8/4
518. Ghost Ship (2002) 2.0/4 1.8/4
519. The Hot Chick 2.5/4 1.8/4
520. Johnny English 2.5/4 2.3/4
521. Ninja Assassin 2.5/4 2.8/4
522. Dumb and Dumber 4.0/4 2.8/4
523. Dumb and Dumber To 3.0/4 2.1/4
524. Miami Supercops ( Trinity: Good Guys and Bad Guys ) 2.5/4 2.4/4
525. Bomber (1982) 2.5/4 2.7/4
526. Go for it ( Nati con la camicia ) 3.0/4 2.6/4
527. Crime Busters ( I due superpiedi quasi piatti ) 3.0/4 3.1/4
528. Banana Joe 2.5/4 2.8/4
529. Trinity: Gambling for High Stakes aka Odds and Evens ( Pari e dispari ) 2.5/4 2.7/4
530. Doctor Dolittle (1998) 2.5/4 2.1/4
531. Doctor Dolittle 2 2.5/4 1.9/4
532. Van Wilder: Freshman Year 2.0/4 2.0/4
533. Major League 3.0/4 2.8/4
534. An Empress and the Warriors ( Kong saan mei yan ) 2.5/4 2.1/4
535. Scream 4 2.5/4 2.6/4
536. Analyze That 2.5/4 2.4/4
537. Analyze This 2.5/4 2.6/4
538. Naked Gun 33 1/3: The Final Insult 3.0/4 2.4/4
539. Despicable Me 3.0/4 3.1/4
540. Despicable Me 2 3.0/4 2.9/4
541. Corky Romano 2.0/4 1.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name