My Favorite Action Movie I Love Watching by TrishaCH2011

My Favorite Action Movie I Love Watching

# Movie Title Rating Overall Add
1. Die Hard 4.0/4 3.3/4
2. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
3. The Matrix 2.0/4 3.2/4
4. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
5. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
6. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
7. Kill Bill: Volume 1 2.0/4 3.0/4
8. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.2/4
9. The Terminator 3.0/4 3.1/4
10. Jurassic Park 2.0/4 3.2/4
11. The Avengers (2012) 3.0/4 3.3/4
12. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
13. 300 2.0/4 2.9/4
14. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
15. The Bourne Supremacy 4.0/4 3.1/4
16. Lethal Weapon 3.0/4 3.0/4
17. Inglourious Basterds (2009) 4.0/4 3.2/4
18. V for Vendetta 3.5/4 3.0/4
19. Taken (2009) 4.0/4 3.0/4
20. Gran Torino 3.0/4 3.2/4
21. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
22. The Fugitive (1993) 4.0/4 3.1/4
23. Captain America: The Winter Soldier 1.0/4 3.1/4
24. Goldfinger 2.5/4 3.1/4
25. X-Men: First Class 4.0/4 3.1/4
26. Dirty Harry 3.0/4 3.1/4
27. Sin City 3.0/4 3.0/4
28. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.5/4 3.0/4
29. X-Men: Days of Future Past 0.5/4 3.2/4
30. X2 - X-Men United 4.0/4 2.9/4
31. Skyfall 4.0/4 3.1/4
32. Live Free or Die Hard 4.0/4 2.9/4
33. Ocean's Eleven (2001) 4.0/4 3.0/4
34. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
35. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
36. Drive (2011) 4.0/4 3.1/4
37. The Hurt Locker 3.5/4 3.1/4
38. Spider-Man 4.0/4 2.9/4
39. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4
40. The Fifth Element 3.0/4 2.9/4
41. Kick-Ass 2.0/4 3.0/4
42. Batman (1989) 4.0/4 2.9/4
43. Hero ( Ying xiong ) 4.0/4 3.0/4
44. Rise of the Planet of the Apes 2.5/4 3.0/4
45. Iron Man 2 4.0/4 2.8/4
46. Kung Fu Hustle 2.5/4 3.0/4
47. Mission: Impossible - Ghost Protocol 4.0/4 3.0/4
48. Thor 4.0/4 2.9/4
49. Spider-Man 2 3.5/4 2.9/4
50. The Transformers (2007) 4.0/4 2.8/4
51. Speed (1994) 3.5/4 2.9/4
52. King Kong (1933) 4.0/4 3.0/4
53. RoboCop (1987) 4.0/4 2.9/4
54. Beverly Hills Cop 3.0/4 2.9/4
55. The Rock 3.5/4 2.8/4
56. Men in Black (1997) 4.0/4 2.8/4
57. Minority Report 3.0/4 2.9/4
58. Red (2010) 4.0/4 2.9/4
59. 21 Jump Street 4.0/4 2.9/4
60. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 4.0/4 2.8/4
61. Iron Man 3 4.0/4 2.9/4
62. Die Hard 2: Die Harder 3.0/4 2.7/4
63. Deliverance (1972) 4.0/4 3.0/4
64. The Italian Job (2003) 4.0/4 2.8/4
65. The Karate Kid (1984) 3.0/4 2.9/4
66. The Count of Monte Cristo (2002) 2.0/4 2.9/4
67. The Hunt for Red October 3.0/4 2.9/4
68. The Longest Day 3.0/4 3.0/4
69. Blade (1998) 4.0/4 2.8/4
70. Watchmen 3.0/4 2.8/4
71. The Transporter 4.0/4 2.7/4
72. Mission: Impossible 3.0/4 2.8/4
73. Total Recall (1990) 3.0/4 2.9/4
74. Captain America: The First Avenger 4.0/4 2.8/4
75. Shooter (2007) 2.0/4 2.8/4
76. Con Air 4.0/4 2.8/4
77. Lethal Weapon 2 3.0/4 2.8/4
78. Rush Hour (1998) 3.0/4 2.8/4
79. Duel (1971) 4.0/4 3.0/4
80. Rescue Dawn 3.0/4 2.8/4
81. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 3.0/4 2.7/4
82. True Lies 3.5/4 2.8/4
83. Rocky II 3.5/4 2.8/4
84. Enemy of the State 3.0/4 2.8/4
85. Fast & Furious 6 3.0/4 2.8/4
86. Air Force One 2.0/4 2.7/4
87. X-Men Origins: Wolverine 2.5/4 2.7/4
88. The Amazing Spider-Man 4.0/4 2.8/4
89. You Only Live Twice 4.0/4 2.8/4
90. National Treasure 3.0/4 2.7/4
91. I, Robot 3.0/4 2.7/4
92. Batman Returns 3.0/4 2.7/4
93. Troy 3.0/4 2.7/4
94. Hellboy II: The Golden Army 3.0/4 2.7/4
95. Tarzan (1999) 3.0/4 2.8/4
96. Hellboy (2004) 4.0/4 2.7/4
97. Danny the Dog ( Unleashed ) 1.0/4 2.8/4
98. Top Gun (1986) 4.0/4 2.7/4
99. King Kong (2005) 4.0/4 2.7/4
100. The Transformers: The Movie 4.0/4 2.8/4
101. Crank 2.0/4 2.7/4
102. Mission: Impossible III 4.0/4 2.7/4
103. 48 Hrs. 4.0/4 2.8/4
104. The Incredible Hulk 4.0/4 2.7/4
105. Lethal Weapon 3 4.0/4 2.7/4
106. The Matrix Reloaded 4.0/4 2.6/4
107. Smokey and the Bandit 4.0/4 2.8/4
108. Clear and Present Danger 4.0/4 2.8/4
109. The Negotiator (1998) 3.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name