Movies to Track by Nick

Movies to Track

# Movie Title Rating Overall Add
1. 10,000 B.C. N/A 1.7/4
2. 21 3.0/4 2.7/4
3. 3:10 to Yuma (2007) N/A 3.0/4
4. (500) Days of Summer 3.0/4 3.0/4
5. 9 2.0/4 2.8/4
6. Aeon Flux 3.0/4 2.0/4
7. American Gangster 3.0/4 3.0/4
8. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 2.5/4 2.8/4
9. Apocalypse Now N/A 3.3/4
10. Apollo 13 4.0/4 3.1/4
11. Audition ( Ôdishon ) 2.5/4 2.9/4
12. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
13. Back to the Future Part II 4.0/4 3.0/4
14. Back to the Future Part III 3.5/4 2.8/4
15. Be Kind Rewind N/A 2.4/4
16. Black Hawk Down 2.5/4 3.0/4
17. The Blues Brothers 3.5/4 3.1/4
18. The Bourne Identity (2002) 4.0/4 3.1/4
19. The Bourne Supremacy 3.5/4 3.1/4
20. The Bourne Ultimatum 4.0/4 3.2/4
21. Burn After Reading N/A 2.7/4
22. Capitalism: A Love Story 3.0/4 2.4/4
23. Charlie Wilson's War 3.0/4 2.7/4
24. Choke 2.5/4 2.5/4
25. Crash (2005) N/A 2.9/4
26. The Da Vinci Code N/A 2.4/4
27. Dawn of the Dead (2004) 3.0/4 2.8/4
28. Death Race 2.0/4 2.5/4
29. Defiance (2008) N/A 2.9/4
30. The Departed N/A 3.3/4
31. Drag Me to Hell 2.0/4 2.7/4
32. Eastern Promises 3.0/4 3.0/4
33. Equilibrium 3.0/4 2.8/4
34. Eternal Sunshine of the Spotless Mind N/A 3.1/4
35. Event Horizon 3.5/4 2.7/4
36. The Eye (2008) 2.0/4 1.8/4
37. Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer N/A 2.0/4
38. Fast & Furious (2009) 3.5/4 2.7/4
39. Fred Claus N/A 2.1/4
40. The Fountain (2006) N/A 2.7/4
41. Frost/Nixon 2.5/4 3.0/4
42. Ghost Rider (2007) N/A 1.9/4
43. G.I. Joe: The Rise of Cobra 2.5/4 2.2/4
44. Gladiator (2000) 3.0/4 3.2/4
45. The Golden Compass N/A 2.3/4
46. Gran Torino 3.0/4 3.2/4
47. Halloween (2007) 3.0/4 2.4/4
48. Heavy Metal in Baghdad 2.5/4 2.6/4
49. Hellboy II: The Golden Army 3.0/4 2.7/4
50. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy N/A 2.6/4
51. Hitman (2007) N/A 2.2/4
52. The Hurt Locker 3.5/4 3.1/4
53. Idiocracy 1.0/4 2.4/4
54. Raiders of the Lost Ark 3.5/4 3.3/4
55. Indiana Jones and the Temple of Doom 4.0/4 3.0/4
56. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
57. The Informant! (2009) 2.5/4 2.5/4
58. The Informers (2009) 1.0/4 1.8/4
59. The Italian Job (2003) 2.5/4 2.8/4
60. Jarhead N/A 2.6/4
61. Journey to the Center of the Earth (2008) N/A 2.3/4
62. Jumper 3.0/4 2.1/4
63. Juno 3.0/4 2.9/4
64. The Kingdom (2007) 3.0/4 2.6/4
65. King Kong (2005) N/A 2.7/4
66. Kiss of the Dragon N/A 2.6/4
67. Knuckle Draggers N/A 2.4/4
68. Land of the Lost 2.0/4 2.0/4
69. Legally Blondes 1.0/4 1.5/4
70. The Men Who Stare at Goats 2.5/4 2.5/4
71. Million Dollar Baby (2004) N/A 3.1/4
72. Miss March N/A 1.9/4
73. Mission: Impossible 4.0/4 2.8/4
74. Mission: Impossible II 3.0/4 2.4/4
75. Mission: Impossible III 3.0/4 2.7/4
76. Mission to Mars 3.5/4 2.4/4
77. Moon 3.5/4 3.1/4
78. Mr. and Mrs. Smith (2005) 4.0/4 2.5/4
79. My Bloody Valentine 3-D 2.5/4 2.4/4
80. National Lampoon's Christmas Vacation 4.0/4 2.9/4
81. No Country for Old Men N/A 3.2/4
82. Observe and Report N/A 2.4/4
83. The One (2001) N/A 2.5/4
84. The Other Boleyn Girl N/A 2.5/4
85. Planet B-Boy N/A 2.6/4
86. Primer 3.0/4 2.8/4
87. Public Enemies N/A 2.7/4
88. Punisher: War Zone N/A 2.3/4
89. Ray N/A 3.0/4
90. The Reader N/A 2.9/4
91. Red Planet N/A 2.1/4
92. Resident Evil: Apocalypse 2.5/4 2.5/4
93. Resident Evil: Extinction 2.0/4 2.6/4
94. Revolutionary Road N/A 2.8/4
95. S. Darko 2.5/4 1.7/4
96. Semi-Pro 3.0/4 2.1/4
97. The Sentinel (2006) 2.5/4 2.1/4
98. Session 9 N/A 2.6/4
99. Shaun of the Dead 3.5/4 3.1/4
100. Sicko 3.0/4 2.9/4
101. The Signal (2008) N/A 2.5/4
102. Signs 3.5/4 2.7/4
103. Slumdog Millionaire 4.0/4 3.1/4
104. The Soloist 2.5/4 2.6/4
105. Star Trek 3.5/4 3.1/4
106. Stargate N/A 2.7/4
107. Step Brothers 2.0/4 2.8/4
108. Superbad 3.0/4 2.9/4
109. Sunshine (2007) 3.5/4 2.9/4
110. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 3.0/4 2.9/4
111. Taken (2009) 3.0/4 3.0/4
112. Terminator 3: Rise of the Machines N/A 2.4/4
113. There Will Be Blood 2.5/4 3.1/4
114. Traitor (2008) N/A 2.6/4
115. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
116. Transformers: Revenge of the Fallen 3.0/4 2.2/4
117. The Transporter 4.0/4 2.7/4
118. The Transporter 2 2.5/4 2.4/4
119. Transporter 3 3.5/4 2.5/4
120. Tron 2.0/4 2.8/4
121. Troy N/A 2.7/4
122. Twilight (2008) 2.5/4 2.2/4
123. Underworld (2003) 3.0/4 2.8/4
124. Underworld: Evolution 3.0/4 2.8/4
125. Up (2009) 2.0/4 3.3/4
126. The Usual Suspects 2.5/4 3.3/4
127. Valkyrie 4.0/4 2.7/4
128. Vantage Point 2.0/4 2.3/4
129. Walk the Line N/A 3.1/4
130. X-Men Origins: Wolverine 3.0/4 2.7/4
131. You Don't Mess with the Zohan 0.5/4 1.8/4
132. Zodiac (2007) 2.5/4 2.9/4
133. The Zodiac (2006) 1.5/4 1.9/4
134. Zombie Strippers 1.5/4 1.6/4
135. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name