Movies I've seen by GoldenWitch

Movies I've seen

# Movie Title Rating Overall Add
1. Girl, Interrupted 2.0/4 2.8/4
2. Boys Don't Cry 3.0/4 2.9/4
3. Bad Teacher 3.5/4 2.3/4
4. Puss in Boots (2011) 3.0/4 2.6/4
5. Panic Room 3.0/4 2.6/4
6. Bring It On 2.5/4 2.2/4
7. Maid in Manhattan 3.0/4 2.2/4
8. Bend it Like Beckham 3.5/4 2.7/4
9. Daddy Day Care 3.0/4 2.2/4
10. What Happens in Vegas 3.5/4 2.5/4
11. Home Alone 2.5/4 2.9/4
12. Harry Potter and the Chamber of Secrets 4.0/4 2.9/4
13. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 4.0/4 3.1/4
14. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 4.0/4 3.2/4
15. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.5/4 3.0/4
16. Harry Potter and the Half-Blood Prince 4.0/4 3.0/4
17. Harry Potter and the Order of the Phoenix 4.0/4 3.0/4
18. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4.0/4 3.1/4
19. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 4.0/4 3.0/4
20. Happy Feet 2.0/4 2.5/4
21. White Chicks 3.0/4 2.0/4
22. Are We There Yet? 3.0/4 2.0/4
23. 101 Dalmatians (1961) 2.0/4 2.9/4
24. Antz 3.0/4 2.5/4
25. The Aristocats 2.5/4 2.8/4
26. Bambi 1.0/4 2.9/4
27. Bruce Almighty 3.5/4 2.6/4
28. Chicken Little (2005) 1.5/4 2.2/4
29. Charlie and the Chocolate Factory 3.0/4 2.6/4
30. Cinderella (1950) 2.0/4 2.9/4
31. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 2.5/4 2.8/4
32. Finding Nemo 3.0/4 3.2/4
33. ET: The Extra-Terrestrial 2.0/4 3.1/4
34. Flubber 2.5/4 2.0/4
35. Freaky Friday (2003) 3.0/4 2.4/4
36. Hercules (1997) 2.0/4 2.7/4
37. Happy Gilmore 3.0/4 2.8/4
38. Honey, I Blew Up the Kid 2.0/4 1.9/4
39. Honey, I Shrunk the Kids 2.5/4 2.6/4
40. Holes (2003) 3.0/4 2.7/4
41. Hot Fuzz 1.5/4 3.0/4
42. I Am Legend 2.0/4 2.8/4
43. I, Robot 3.0/4 2.7/4
44. Ice Age 3.0/4 2.9/4
45. The Incredibles 3.0/4 3.1/4
46. The Iron Giant 3.0/4 3.0/4
47. James and the Giant Peach 2.5/4 2.7/4
48. Juno 3.0/4 2.9/4
49. Lady and the Tramp (1955) 2.5/4 3.0/4
50. The Lion King (1994) 2.5/4 3.3/4
51. The Little Mermaid (1989) 2.5/4 3.0/4
52. The Little Mermaid II: Return to the Sea 2.5/4 2.2/4
53. Pocahontas 2.5/4 2.7/4
54. Pocahontas II: Journey to a New World 3.0/4 2.2/4
55. Mulan (1998) 3.0/4 2.9/4
56. Mamma Mia! 3.5/4 2.6/4
57. Mary Poppins 2.0/4 3.0/4
58. The Matrix 3.0/4 3.2/4
59. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
60. The Matrix Revolutions 3.5/4 2.5/4
61. The Pacifier 3.0/4 2.2/4
62. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 3.5/4 3.1/4
63. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 3.5/4 2.8/4
64. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 3.5/4 2.7/4
65. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 2.5/4 2.9/4
66. Shrek 3.0/4 3.1/4
67. Shrek 2 3.0/4 2.8/4
68. Shrek the Third 2.5/4 2.4/4
69. The Nightmare Before Christmas 2.5/4 3.1/4
70. Monsters, Inc. 2.5/4 3.2/4
71. Night at the Museum 2.5/4 2.5/4
72. Night at the Museum: Battle of the Smithsonian 2.5/4 2.4/4
73. Robots (2005) 2.5/4 2.5/4
74. Superbad 1.0/4 2.9/4
75. How the Grinch Stole Christmas (2000) 2.5/4 2.3/4
76. Peter Pan (1953) 2.5/4 2.9/4
77. The Jungle Book (1967) 2.0/4 2.9/4
78. The Lizzie McGuire Movie 2.5/4 1.8/4
79. The Parent Trap (1998) 2.5/4 2.5/4
80. Robin Hood (1973) 1.5/4 3.0/4
81. The Simpsons Movie 3.5/4 2.7/4
82. Sleeping Beauty (1959) 2.5/4 2.9/4
83. Snow White and the Seven Dwarfs 2.5/4 3.0/4
84. Super Size Me 2.0/4 2.8/4
85. The Sword in the Stone 2.5/4 2.9/4
86. Tarzan (1999) 2.5/4 2.8/4
87. Titanic (1997) 1.0/4 3.0/4
88. The Transformers (2007) 3.5/4 2.8/4
89. Transformers: Revenge of the Fallen 2.5/4 2.2/4
90. Wall-E 3.0/4 3.2/4
91. Yes Man 3.0/4 2.6/4
92. Ice Age: Dawn of the Dinosaurs 3.0/4 2.7/4
93. Tooth Fairy (2010) 3.0/4 2.1/4
94. The House Bunny 3.5/4 2.4/4
95. Spider-Man 3 2.5/4 2.5/4
96. Ice Age: The Meltdown 2.5/4 2.7/4
97. Step Up 2.0/4 2.8/4
98. Charlotte's Web (2006) 2.5/4 2.6/4
99. She's the Man 3.0/4 2.6/4
100. Spider-Man 3.5/4 2.9/4
101. Spider-Man 2 3.5/4 2.9/4
102. Mean Girls (2004) 2.5/4 2.7/4
103. A Cinderella Story 2.5/4 2.3/4
104. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2.5/4 2.8/4
105. Chicken Run 2.5/4 2.6/4
106. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 2.0/4 3.2/4
107. The Terminator 2.5/4 3.1/4
108. Final Destination (2000) 2.0/4 2.6/4
109. The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love 3.0/4 3.0/4
110. Imagine Me & You 4.0/4 2.7/4
111. Lost and Delirious 2.5/4 2.3/4
112. Smiley Face 4.0/4 2.4/4
113. Thelma & Louise 2.0/4 2.9/4
114. Vanilla Sky 2.5/4 2.4/4
115. Romeo and Juliet (1968) 1.0/4 2.9/4
116. There's Something About Mary 2.5/4 2.8/4
117. Billy Elliot 2.0/4 2.9/4
118. Scary Movie (2000) 3.5/4 2.4/4
119. Scary Movie 2 2.5/4 1.8/4
120. The Nutty Professor (1996) 2.5/4 2.2/4
121. Life-Size 2.5/4 2.2/4
122. Transformers: Dark of the Moon 2.5/4 2.5/4
123. Mr. Popper's Penguins 3.5/4 2.4/4
124. Rugrats in Paris 3.5/4 2.3/4
125. Bridget Jones's Diary 3.5/4 2.6/4
126. Young Adult 2.5/4 2.5/4
127. Kamikaze Girls ( Shimotsuma monogatari ) 3.0/4 2.9/4
128. Mr. Magorium's Wonder Emporium 2.5/4 2.4/4
129. Easy A 3.0/4 2.9/4
130. Tower Heist 4.0/4 2.5/4
131. Matilda (1996) 2.5/4 2.7/4
132. Just Go With It 3.0/4 2.6/4
133. The Karate Kid (2010) 3.0/4 2.7/4
134. Terminator 3: Rise of the Machines 3.5/4 2.4/4
135. Terminator 2: Judgement Day 2.5/4 3.2/4
136. Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 2.5/4 2.5/4
137. Austin Powers: International Man of Mystery 2.5/4 2.8/4
138. Austin Powers in Goldmember 3.5/4 2.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name