Movies by Tr1st1

Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Scrooged (1988) N/A 2.7/4
2. Seven Years in Tibet N/A 2.6/4
3. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
4. Into the Wild 4.0/4 3.1/4
5. The Terminal (2004) N/A 2.7/4
6. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace N/A 2.4/4
7. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones N/A 2.4/4
8. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith N/A 2.8/4
9. Star Wars: Episode IV - A New Hope N/A 3.3/4
10. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back N/A 3.4/4
11. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi N/A 3.2/4
12. Dances with Wolves N/A 3.1/4
13. An Unfinished Life N/A 2.6/4
14. Tristan + Isolde 2.0/4 2.6/4
15. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest N/A 2.8/4
16. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl N/A 3.1/4
17. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2.0/4 2.7/4
18. Finding Nemo 3.5/4 3.2/4
19. Toy Story N/A 3.3/4
20. Toy Story 2 N/A 3.1/4
21. One Flew Over the Cuckoo's Nest N/A 3.4/4
22. Titanic (1997) N/A 3.0/4
23. By the Sword N/A 2.0/4
24. The Karate Kid (1984) 3.0/4 2.9/4
25. Harry Potter and the Sorcerer's Stone N/A 3.0/4
26. Harry Potter and the Chamber of Secrets N/A 2.9/4
27. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban N/A 3.1/4
28. Harry Potter and the Order of the Phoenix N/A 3.0/4
29. Harry Potter and the Goblet of Fire N/A 3.0/4
30. Million Dollar Baby (2004) 3.5/4 3.1/4
31. Good Will Hunting N/A 3.2/4
32. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe N/A 2.8/4
33. Spider-Man N/A 2.9/4
34. Spider-Man 2 N/A 2.9/4
35. Stuart Little N/A 2.2/4
36. Madagascar 2.0/4 2.7/4
37. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit N/A 2.8/4
38. Ice Age 4.0/4 2.9/4
39. Ice Age: The Meltdown N/A 2.7/4
40. Twin Sisters ( tweeling, De ) N/A 2.6/4
41. Rock School N/A 2.9/4
42. Australia (2008) N/A 2.5/4
43. The Matrix N/A 3.2/4
44. The Matrix Reloaded N/A 2.6/4
45. The Matrix Revolutions N/A 2.5/4
46. The Dark Knight N/A 3.4/4
47. Batman Begins N/A 3.1/4
48. Lord of the Rings: The Return of the King N/A 3.4/4
49. Lord of the Rings: The Two Towers N/A 3.3/4
50. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring N/A 3.3/4
51. Iron Man (2008) N/A 3.1/4
52. The Bourne Identity (2002) N/A 3.1/4
53. The Bourne Supremacy N/A 3.1/4
54. The Bourne Ultimatum N/A 3.2/4
55. Gladiator (2000) N/A 3.2/4
56. Back to the Future N/A 3.3/4
57. Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow ( Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! ) N/A 2.4/4
58. Naruto the Movie 2: Legend of the Stone of Gelel N/A 2.6/4
59. Naruto the Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom N/A 2.4/4
60. The Three Musketeers (1993) N/A 2.5/4
61. Patriot Games N/A 2.8/4
62. Patch Adams N/A 2.4/4
63. Empire of the Sun N/A 3.0/4
64. Cats & Dogs N/A 1.8/4
65. Kung Fu Panda 3.0/4 3.0/4
66. Scrooge ( Christmas Carol, A 1951 ) 2.5/4 3.0/4
67. The Breakfast Club N/A 3.2/4
68. Wall-E N/A 3.2/4
69. Slumdog Millionaire N/A 3.1/4
70. The Transporter N/A 2.7/4
71. Kick-Ass N/A 3.0/4
72. Shutter Island N/A 3.1/4
73. The Count of Monte Cristo (2002) N/A 2.9/4
74. The Final Destination (2009) N/A 2.1/4
75. The Reader N/A 2.9/4
76. Paranormal Activity N/A 2.5/4
77. 8 Mile N/A 2.6/4
78. The Hangover N/A 3.0/4
79. Dead Poets' Society N/A 3.1/4
80. The Hangover Part II N/A 2.4/4
81. The Hunger Games N/A 2.9/4
82. Men in Black (1997) N/A 2.8/4
83. Inception N/A 3.3/4
84. Fight Club N/A 3.3/4
85. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull N/A 2.4/4
86. Shark Tale N/A 2.3/4
87. Ice Age: Dawn of the Dinosaurs N/A 2.7/4
88. Inglorious Bastards ( Quel maledetto treno blindato ) N/A 2.6/4
89. Groundhog Day N/A 3.0/4
90. American Beauty N/A 3.1/4
91. Django Unchained N/A 3.3/4
92. Harry Potter and the Half-Blood Prince N/A 3.0/4
93. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 N/A 3.1/4
94. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 N/A 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name