Movies I Own by WarHawk

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. Chaos (2007) 3.5/4 2.6/4
2. Crank 3.0/4 2.7/4
3. Ghosts of Mars 2.5/4 2.1/4
4. The One (2001) 2.5/4 2.5/4
5. The Transporter 3.0/4 2.7/4
6. War (2007) 4.0/4 2.1/4
7. Die Hard 2.5/4 3.3/4
8. Die Hard 2: Die Harder 3.5/4 2.7/4
9. Die Hard: With a Vengeance 3.5/4 2.9/4
10. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
11. Lucky Number Slevin 4.0/4 2.8/4
12. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
13. Sin City 4.0/4 3.0/4
14. Tears of the Sun 2.5/4 2.6/4
15. 12 Monkeys 4.0/4 3.1/4
16. Bounce 3.5/4 1.9/4
17. Changing Lanes (2002) 3.5/4 2.5/4
18. Daredevil 2.5/4 2.2/4
19. Pearl Harbor 4.0/4 2.3/4
20. The Sum of All Fears 3.5/4 2.4/4
21. Cradle 2 the Grave 3.0/4 2.2/4
22. Danny the Dog ( Unleashed ) 4.0/4 2.8/4
23. Jet Li's: Fearless ( Huo Yuan Jia ) 4.0/4 2.9/4
24. Lethal Weapon 4 3.0/4 2.4/4
25. Romeo Must Die 3.5/4 2.4/4
26. Black Hawk Down 4.0/4 3.0/4
27. Hulk 3.5/4 2.1/4
28. Troy 4.0/4 2.7/4
29. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
30. Tombstone 4.0/4 3.1/4
31. Rollerball (2002) 3.5/4 1.2/4
32. S.W.A.T. 3.5/4 2.3/4
33. Bring It On 1.5/4 2.2/4
34. The New Guy (2002) 4.0/4 2.2/4
35. Wrong Turn (2003) 3.0/4 2.6/4
36. Abandon (2002) 3.0/4 2.0/4
37. Constantine 3.0/4 2.6/4
38. The Transformers (2007) 4.0/4 2.8/4
39. Annapolis (2006) 3.5/4 2.2/4
40. Flight of the Phoenix (2004) 3.5/4 2.4/4
41. The Bourne Supremacy 3.5/4 3.1/4
42. The Bourne Ultimatum 4.0/4 3.2/4
43. Face/Off 4.0/4 2.7/4
44. Closer 3.5/4 2.7/4
45. Hook (1991) 3.5/4 2.5/4
46. Mona Lisa Smile 3.5/4 2.5/4
47. The Bourne Identity (2002) 3.5/4 3.1/4
48. Inside Man (2006) 3.5/4 2.9/4
49. King Arthur 3.5/4 2.5/4
50. Shoot 'Em Up 3.5/4 2.6/4
51. Deja Vu (2006) 3.5/4 2.7/4
52. Man on Fire (2004) 4.0/4 2.9/4
53. Out of Time 4.0/4 2.4/4
54. Remember the Titans 3.5/4 3.1/4
55. Assault on Precinct 13 (2005) 3.5/4 2.5/4
56. Great Expectations (1998) 4.0/4 2.5/4
57. George A. Romero's Land of the Dead 3.5/4 2.5/4
58. The Matrix Revolutions 4.0/4 2.5/4
59. The Matrix 4.0/4 3.2/4
60. Sweet November (2001) 3.5/4 2.4/4
61. Reign of Fire 3.5/4 2.4/4
62. Sahara (2005) 3.5/4 2.3/4
63. Basic 3.5/4 2.4/4
64. Coach Carter 3.5/4 2.7/4
65. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
66. Jumper 3.0/4 2.1/4
67. The Negotiator (1998) 4.0/4 2.7/4
68. Rules of Engagement 3.5/4 2.5/4
69. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 3.5/4 2.4/4
70. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
71. xXx 3.5/4 2.2/4
72. xXx: State of the Union 3.0/4 1.6/4
73. Ghost Rider (2007) 3.0/4 1.9/4
74. Hitch 3.5/4 2.5/4
75. In Good Company 3.0/4 2.4/4
76. The Island (2005) 3.5/4 2.5/4
77. Scoop 3.0/4 2.4/4
78. The Guardian (2006) 3.5/4 2.7/4
79. Mr. Brooks 3.0/4 2.7/4
80. Lethal Weapon 3 3.5/4 2.7/4
81. Blade Runner 4.0/4 3.2/4
82. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
83. Firewall 3.0/4 2.4/4
84. Indiana Jones and the Last Crusade 3.5/4 3.2/4
85. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.5/4 3.0/4
86. Raiders of the Lost Ark 3.5/4 3.3/4
87. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
88. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.5/4 3.3/4
89. Swordfish 4.0/4 2.4/4
90. X2 - X-Men United 3.5/4 2.9/4
91. Blade: Trinity 3.5/4 2.4/4
92. National Lampoon's Van Wilder 4.0/4 2.3/4
93. Con Air 4.0/4 2.8/4
94. High Fidelity 3.5/4 3.0/4
95. Midnight in the Garden of Good and Evil 3.5/4 2.4/4
96. Must Love Dogs 3.0/4 2.4/4
97. Say Anything... 3.5/4 2.9/4
98. Underworld (2003) 3.5/4 2.8/4
99. Blow 3.5/4 2.9/4
100. Corpse Bride 3.0/4 2.8/4
101. Finding Neverland 4.0/4 2.9/4
102. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 3.5/4 2.7/4
103. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 3.5/4 2.8/4
104. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
105. Gangs of New York (2002) 3.5/4 3.0/4
106. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
107. Kelly's Heroes 3.5/4 3.0/4
108. Million Dollar Baby (2004) 4.0/4 3.1/4
109. Space Cowboys 3.5/4 2.5/4
110. Aladdin (1992) 3.5/4 3.1/4
111. Robots (2005) 3.5/4 2.5/4
112. Finding Nemo 3.5/4 3.2/4
113. King Kong (2005) 3.5/4 2.7/4
114. The Ring (2002) 3.5/4 2.7/4
115. Planet of the Apes (2001) 3.5/4 2.2/4
116. Monsters, Inc. 3.0/4 3.2/4
117. Gone in 60 Seconds (2000) 3.5/4 2.5/4
118. National Treasure 3.0/4 2.7/4
119. Next 3.0/4 2.2/4
120. Windtalkers 2.5/4 2.4/4
121. The Art of War 3.0/4 1.9/4
122. Elizabethtown 2.5/4 2.2/4
123. Bad Boys (1995) 3.0/4 2.6/4
124. Bad Boys II 3.0/4 2.5/4
125. I Am Legend 3.5/4 2.8/4
126. I, Robot 3.5/4 2.7/4
127. Hancock 2.0/4 2.6/4
128. The Rules of Attraction 2.5/4 2.4/4
129. The Kingdom (2007) 3.0/4 2.6/4
130. Miami Vice 2.0/4 2.0/4
131. Alexander (2004) 3.0/4 1.8/4
132. The Recruit 3.0/4 2.6/4
133. Tigerland 3.0/4 2.7/4
134. Dog Day Afternoon 3.5/4 3.2/4
135. Scent of a Woman (1992) 3.5/4 2.9/4
136. Mr. and Mrs. Smith (2005) 3.0/4 2.5/4
137. Se7en 3.5/4 3.3/4
138. Spy Game 3.0/4 2.6/4
139. Boot Camp 3.0/4 2.9/4
140. Planes, Trains & Automobiles 4.0/4 3.0/4
141. Thai Warrior, The ( Ong-Bak ) 3.5/4 2.8/4
142. Hackers 4.0/4 2.5/4
143. Havoc (2005) 3.0/4 2.0/4
144. Traffic (2000) 3.5/4 3.0/4
145. Spider-Man 3 2.0/4 2.5/4
146. Whip It! 3.5/4 2.8/4
147. Arlen Faber ( Answer Man, The ) 3.0/4 2.1/4
148. Daybreakers 3.0/4 2.7/4
149. The Young Victoria 3.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name