Movies Watched by csharx

Movies Watched

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather 4.0/4 3.5/4
2. Fight Club 3.0/4 3.3/4
3. Pulp Fiction 3.0/4 3.4/4
4. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
5. Forrest Gump 3.0/4 3.3/4
6. The Matrix 2.5/4 3.2/4
7. Schindler's List 3.5/4 3.4/4
8. Goodfellas 3.0/4 3.4/4
9. The Silence of the Lambs 2.5/4 3.4/4
10. The Godfather: Part II 3.5/4 3.4/4
11. Saving Private Ryan 3.0/4 3.3/4
12. One Flew Over the Cuckoo's Nest 3.0/4 3.4/4
13. Se7en 3.5/4 3.3/4
14. Inception 3.0/4 3.3/4
15. Gladiator (2000) 3.0/4 3.2/4
16. Die Hard 2.5/4 3.3/4
17. The Usual Suspects 4.0/4 3.3/4
18. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
19. American History X 2.0/4 3.2/4
20. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.0/4 3.1/4
21. Terminator 2: Judgement Day 2.5/4 3.2/4
22. Toy Story 2.5/4 3.3/4
23. Reservoir Dogs 3.0/4 3.3/4
24. The Green Mile 3.0/4 3.3/4
25. Toy Story 3 3.0/4 3.3/4
26. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
27. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
28. The Big Lebowski 2.5/4 3.1/4
29. Jurassic Park 2.5/4 3.2/4
30. Wall-E 3.0/4 3.2/4
31. No Country for Old Men 3.5/4 3.2/4
32. To Kill a Mockingbird 4.0/4 3.3/4
33. The Bourne Ultimatum 2.5/4 3.2/4
34. Finding Nemo 3.5/4 3.2/4
35. Raging Bull 3.5/4 3.3/4
36. The Bourne Identity (2002) 2.5/4 3.1/4
37. Inglourious Basterds (2009) 2.0/4 3.2/4
38. Avatar 3.5/4 3.0/4
39. Iron Man (2008) 2.5/4 3.1/4
40. Shaun of the Dead 3.0/4 3.1/4
41. Gran Torino 3.5/4 3.2/4
42. Ferris Bueller's Day Off 2.5/4 3.1/4
43. Warrior (2011) 2.5/4 3.2/4
44. Office Space 3.0/4 3.1/4
45. Platoon 3.5/4 3.2/4
46. Donnie Darko 2.5/4 3.0/4
47. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
48. The Terminator N/A 3.1/4
49. Scarface (1983) N/A 3.2/4
50. The Great Escape N/A 3.3/4
51. There Will Be Blood N/A 3.1/4
52. Good Will Hunting N/A 3.2/4
53. Sunset Boulevard N/A 3.3/4
54. Snatch N/A 3.1/4
55. Casino N/A 3.2/4
56. Beauty and the Beast (1991) N/A 3.2/4
57. Sin City N/A 3.0/4
58. Casino Royale (2006) N/A 3.1/4
59. Rain Man N/A 3.1/4
60. Dead Poets' Society N/A 3.1/4
61. Enter the Dragon N/A 3.1/4
62. The Bourne Supremacy N/A 3.1/4
63. Annie Hall N/A 3.1/4
64. The Godfather: Part III N/A 2.8/4
65. Die Hard 2: Die Harder N/A 2.7/4
66. The Wrestler (2008) N/A 3.1/4
67. City Lights N/A 3.3/4
68. Superbad N/A 2.9/4
69. The Great Dictator N/A 3.3/4
70. Modern Times N/A 3.3/4
71. The Gold Rush N/A 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name