Family by PsychoKing1227

Family

# Movie Title Rating Overall Add
1. 9 3.0/4 2.8/4
2. Akeelah and the Bee 2.5/4 2.9/4
3. Aladdin (1992) 4.0/4 3.1/4
4. Aladdin and the King of Thieves 2.5/4 2.5/4
5. Alice in Wonderland (2010) 1.5/4 2.6/4
6. An American Tail 3.5/4 2.8/4
7. An American Tail: Fievel Goes West 3.5/4 2.5/4
8. Babe (1995) 4.0/4 2.7/4
9. Beauty and the Beast (1991) 4.0/4 3.2/4
10. Bee Movie 3.5/4 2.4/4
11. Big Fish (2003) 3.5/4 3.0/4
12. The Brave Little Toaster 3.0/4 2.9/4
13. A Bug's Life 4.0/4 2.9/4
14. Cars 1.5/4 2.8/4
15. Chariots of Fire 2.0/4 2.8/4
16. Charlie and the Chocolate Factory 3.5/4 2.6/4
17. A Christmas Story (1983) 4.0/4 3.1/4
18. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 2.5/4 2.8/4
19. The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2.0/4 2.7/4
20. Coraline 4.0/4 3.0/4
21. Corpse Bride 4.0/4 2.8/4
22. Despicable Me 2.5/4 3.1/4
23. Diary of a Wimpy Kid (2010) 1.0/4 2.2/4
24. Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 4.0/4 2.7/4
25. Dumbo (1941) 3.5/4 2.9/4
26. Dunston Checks In 2.5/4 1.9/4
27. Elf 3.0/4 2.7/4
28. Ella Enchanted 1.0/4 2.3/4
29. The Emperor's New Groove 4.0/4 2.8/4
30. Enchanted 3.0/4 2.8/4
31. ET: The Extra-Terrestrial 2.0/4 3.1/4
32. Finding Nemo 4.0/4 3.2/4
33. The Fox and the Hound 3.5/4 2.9/4
34. G-Force 0.5/4 1.8/4
35. The Golden Compass 1.0/4 2.3/4
36. The Goonies 3.0/4 3.1/4
37. Happy Feet 1.0/4 2.5/4
38. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 4.0/4 3.0/4
39. Harry Potter and the Chamber of Secrets 3.0/4 2.9/4
40. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2.5/4 3.1/4
41. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.0/4 3.0/4
42. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.0/4 3.0/4
43. Harry Potter and the Half-Blood Prince 2.5/4 3.0/4
44. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 3.5/4 3.1/4
45. Heavyweights 3.0/4 2.5/4
46. Hocus Pocus 4.0/4 2.7/4
47. Honey, I Shrunk the Kids 4.0/4 2.6/4
48. How to Train Your Dragon (2010) 3.5/4 3.2/4
49. The Hunchback of Notre Dame (1996) 4.0/4 2.8/4
50. Ice Age 3.0/4 2.9/4
51. Igor 3.5/4 2.3/4
52. Illusionist, The ( illusionniste, L' ) 4.0/4 3.1/4
53. The Incredibles 2.5/4 3.1/4
54. It's a Wonderful Life 3.0/4 3.3/4
55. Labyrinth (1986) 4.0/4 2.9/4
56. Lilo & Stitch (2002) 2.5/4 2.7/4
57. The Lion King (1994) 4.0/4 3.3/4
58. The Little Mermaid (1989) 4.0/4 3.0/4
59. The Little Rascals 4.0/4 2.4/4
60. The Karate Kid (2010) 3.0/4 2.7/4
61. Kung Fu Panda 3.0/4 3.0/4
62. Monsters, Inc. 4.0/4 3.2/4
63. Mrs. Doubtfire 3.5/4 2.7/4
64. The Nightmare Before Christmas 4.0/4 3.1/4
65. North (1994) 3.0/4 1.6/4
66. Pee Wee's Big Adventure 2.0/4 2.6/4
67. The Prince of Egypt 3.0/4 2.9/4
68. The Princess Bride 3.0/4 3.2/4
69. The Princess and the Frog 4.0/4 2.8/4
70. The Princess Diaries 3.0/4 2.6/4
71. The Princess Diaries 2: Royal Engagement 0.5/4 2.2/4
72. Ratatouille 4.0/4 3.1/4
73. The Sandlot 4.0/4 3.0/4
74. Searching for Bobby Fischer 4.0/4 2.9/4
75. Secondhand Lions 3.0/4 2.8/4
76. Shrek 3.5/4 3.1/4
77. Shrek 2 2.5/4 2.8/4
78. The Sorcerer's Apprentice 1.0/4 2.5/4
79. Space Chimps 0.5/4 2.0/4
80. Stardust (2007) 0.5/4 2.9/4
81. Teenage Mutant Ninja Turtles (1990) 4.0/4 2.5/4
82. Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze 3.0/4 2.2/4
83. Teenage Mutant Ninja Turtles III 2.0/4 1.6/4
84. Toy Story 4.0/4 3.3/4
85. Toy Story 2 4.0/4 3.1/4
86. Toy Story 3 4.0/4 3.3/4
87. Triplets of Belleville, The ( triplettes de Belleville, Les ) 3.5/4 3.0/4
88. Wall-E 4.0/4 3.2/4
89. Where the Wild Things Are 4.0/4 2.6/4
90. Who Framed Roger Rabbit? 3.0/4 2.9/4
91. The Wizard of Oz (1939) 1.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name