Movies I've Seen by Jenn

Movies I've Seen

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shawshank Redemption 2.5/4 3.5/4
2. Fight Club 2.0/4 3.3/4
3. The Dark Knight 2.5/4 3.4/4
4. Pulp Fiction 3.0/4 3.4/4
5. Forrest Gump 2.0/4 3.3/4
6. The Matrix 3.0/4 3.2/4
7. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2.0/4 3.3/4
8. Lord of the Rings: The Return of the King 2.0/4 3.4/4
9. Goodfellas 2.5/4 3.4/4
10. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 2.5/4 3.4/4
11. The Silence of the Lambs 3.0/4 3.4/4
12. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
13. Saving Private Ryan 2.5/4 3.3/4
14. One Flew Over the Cuckoo's Nest 2.0/4 3.4/4
15. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.0/4 3.3/4
16. Lord of the Rings: The Two Towers 2.5/4 3.3/4
17. Back to the Future 2.5/4 3.3/4
18. Se7en 3.0/4 3.3/4
19. Braveheart (1995) 3.0/4 3.2/4
20. Gladiator (2000) 2.0/4 3.2/4
21. The Departed 4.0/4 3.3/4
22. Die Hard 3.0/4 3.3/4
23. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
24. American History X 3.0/4 3.2/4
25. Psycho (1960) 2.0/4 3.3/4
26. Toy Story 3.0/4 3.3/4
27. American Beauty 1.0/4 3.1/4
28. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2.0/4 3.1/4
29. The Green Mile 1.5/4 3.3/4
30. Reservoir Dogs 3.0/4 3.3/4
31. The Sixth Sense 2.0/4 3.2/4
32. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.0/4 3.2/4
33. The Wizard of Oz (1939) 3.0/4 3.2/4
34. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
35. Wall-E 2.0/4 3.2/4
36. Toy Story 3 3.0/4 3.3/4
37. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
38. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
39. Up (2009) 3.0/4 3.3/4
40. Avatar 1.5/4 3.0/4
41. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
42. Indiana Jones and the Last Crusade 3.0/4 3.2/4
43. The Princess Bride 4.0/4 3.2/4
44. Finding Nemo 3.0/4 3.2/4
45. Jaws 2.0/4 3.2/4
46. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 2.5/4 3.2/4
47. Monty Python and the Holy Grail 3.5/4 3.2/4
48. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
49. Gran Torino 4.0/4 3.2/4
50. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
51. Inglourious Basterds (2009) 4.0/4 3.2/4
52. Ferris Bueller's Day Off 2.5/4 3.1/4
53. The Breakfast Club 2.5/4 3.2/4
54. Scarface (1983) 3.0/4 3.2/4
55. Donnie Darko 2.5/4 3.0/4
56. Young Frankenstein 4.0/4 3.2/4
57. Shaun of the Dead 2.5/4 3.1/4
58. The Bourne Legacy 2.5/4 2.7/4
59. The Hunger Games 4.0/4 2.9/4
60. 21 Jump Street 2.5/4 2.9/4
61. Snow White and the Huntsman 2.0/4 2.6/4
62. American Reunion 2.0/4 2.6/4
63. The Three Stooges 0.5/4 2.2/4
64. Office Space 2.0/4 3.1/4
65. Good Will Hunting 3.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name