Favorites by Justin

Favorites

# Movie Title Rating Overall Add
1. Donnie Darko 4.0/4 3.0/4
2. Fight Club 4.0/4 3.3/4
3. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
4. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
5. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
6. Lord of the Rings: The Two Towers 4.0/4 3.3/4
7. American Beauty 4.0/4 3.1/4
8. The Departed 4.0/4 3.3/4
9. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
10. Catch Me if You Can 3.5/4 3.1/4
11. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
12. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.2/4
13. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
14. Requiem for a Dream 3.5/4 3.1/4
15. Professional, The ( Léon ) 3.5/4 3.3/4
16. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
17. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
18. Falling Down N/A 2.9/4
19. Gran Torino 3.5/4 3.2/4
20. Big Fish (2003) 3.5/4 3.0/4
21. Raiders of the Lost Ark 3.5/4 3.3/4
22. Stand by Me 3.5/4 3.2/4
23. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
24. Indiana Jones and the Last Crusade 3.5/4 3.2/4
25. The Social Network 3.5/4 3.1/4
26. A Beautiful Mind 3.5/4 3.1/4
27. Up (2009) 3.5/4 3.3/4
28. Kill Bill: Volume 1 3.5/4 3.0/4
29. Kill Bill: Volume 2 3.5/4 3.0/4
30. Gladiator (2000) 3.0/4 3.2/4
31. Memento 3.5/4 3.2/4
32. Reservoir Dogs 3.0/4 3.3/4
33. Toy Story 2 4.0/4 3.1/4
34. Toy Story 4.0/4 3.3/4
35. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
36. Indiana Jones and the Temple of Doom N/A 3.0/4
37. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.0/4 3.1/4
38. Groundhog Day 3.0/4 3.0/4
39. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 3.0/4 3.1/4
40. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
41. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.0/4 3.3/4
42. Scarface (1983) 3.5/4 3.2/4
43. Finding Nemo 3.0/4 3.2/4
44. The Big Lebowski 3.0/4 3.1/4
45. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
46. Monsters, Inc. 3.0/4 3.2/4
47. The Fugitive (1993) 3.0/4 3.1/4
48. To Kill a Mockingbird 3.0/4 3.3/4
49. The Terminator 3.0/4 3.1/4
50. The Graduate 3.0/4 3.2/4
51. The Usual Suspects 3.0/4 3.3/4
52. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
53. The Prestige (2006) 3.0/4 3.1/4
54. 300 3.0/4 2.9/4
55. Jaws 3.0/4 3.2/4
56. True Grit (2010) 3.0/4 3.1/4
57. Rocky (1976) 3.0/4 3.2/4
58. Platoon 3.0/4 3.2/4
59. Unforgiven (1992) 3.0/4 3.3/4
60. Beauty and the Beast (1991) 3.0/4 3.2/4
61. Edward Scissorhands 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name