Seen by k1dn1nj4

Seen

# Movie Title Rating Overall Add
1. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 4.0/4 3.1/4
2. Underworld: Rise of the Lycans 3.0/4 2.7/4
3. Clash of the Titans (2010) 2.5/4 2.4/4
4. Final Fantasy VII - Advent Children 2.5/4 2.7/4
5. Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief 3.0/4 2.4/4
6. Harry Potter and the Chamber of Secrets 2.5/4 2.9/4
7. Harry Potter and the Half-Blood Prince 2.5/4 3.0/4
8. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.0/4 3.0/4
9. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.0/4 3.0/4
10. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2.5/4 3.0/4
11. The Princess Bride 3.0/4 3.2/4
12. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 3.0/4 3.1/4
13. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
14. Lord of the Rings: The Two Towers 3.5/4 3.3/4
15. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.5/4 3.3/4
16. Love Actually 3.0/4 2.9/4
17. Fight Club N/A 3.3/4
18. Pulp Fiction N/A 3.4/4
19. The Dark Knight N/A 3.4/4
20. The Matrix N/A 3.2/4
21. Forrest Gump N/A 3.3/4
22. Schindler's List N/A 3.4/4
23. Goodfellas N/A 3.4/4
24. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back N/A 3.4/4
25. The Silence of the Lambs N/A 3.4/4
26. Star Wars: Episode IV - A New Hope N/A 3.3/4
27. Back to the Future N/A 3.3/4
28. Se7en N/A 3.3/4
29. Saving Private Ryan N/A 3.3/4
30. Inception N/A 3.3/4
31. The Departed N/A 3.3/4
32. Braveheart (1995) N/A 3.2/4
33. Toy Story 3 N/A 3.3/4
34. Gladiator (2000) N/A 3.2/4
35. Terminator 2: Judgement Day N/A 3.2/4
36. Batman Begins N/A 3.1/4
37. Up (2009) N/A 3.3/4
38. Monty Python and the Holy Grail N/A 3.2/4
39. The Sixth Sense N/A 3.2/4
40. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi N/A 3.2/4
41. Jaws N/A 3.2/4
42. Toy Story N/A 3.3/4
43. Wall-E N/A 3.2/4
44. Jurassic Park N/A 3.2/4
45. Shaun of the Dead N/A 3.1/4
46. Young Frankenstein N/A 3.2/4
47. The Green Mile N/A 3.3/4
48. Iron Man (2008) N/A 3.1/4
49. Stand by Me N/A 3.2/4
50. Avatar N/A 3.0/4
51. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl N/A 3.1/4
52. The Breakfast Club N/A 3.2/4
53. Edward Scissorhands N/A 3.1/4
54. Halloween (1978) N/A 3.2/4
55. The Nightmare Before Christmas N/A 3.1/4
56. Zombieland N/A 3.0/4
57. 12 Monkeys N/A 3.1/4
58. The Terminator N/A 3.1/4
59. V for Vendetta N/A 3.0/4
60. Aladdin (1992) N/A 3.1/4
61. Kick-Ass N/A 3.0/4
62. Beauty and the Beast (1991) N/A 3.2/4
63. Shrek N/A 3.1/4
64. Shutter Island N/A 3.1/4
65. Ratatouille N/A 3.1/4
66. 300 N/A 2.9/4
67. Rain Man N/A 3.1/4
68. Willy Wonka & the Chocolate Factory N/A 3.1/4
69. Sling Blade N/A 3.1/4
70. Groundhog Day N/A 3.0/4
71. A Christmas Story (1983) N/A 3.1/4
72. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) N/A 2.9/4
73. Titanic (1997) N/A 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name