2015 releases best to worst by smeagol

2015 releases best to worst

# Movie Title Rating Overall Add
1. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 4.0/4 3.2/4
2. No Escape (2015) 3.5/4 2.3/4
3. Predestination 3.5/4 2.9/4
4. The Martian 3.0/4 3.2/4
5. Unbroken 3.5/4 2.8/4
6. American Sniper 3.0/4 3.0/4
7. Son of a Gun 3.0/4 2.5/4
8. Creed 3.0/4 3.0/4
9. Tomorrowland 3.0/4 2.5/4
10. Mission: Impossible - Rogue Nation 2.5/4 3.0/4
11. John Wick 3.0/4 3.1/4
12. Kingsman: The Secret Service 2.5/4 3.0/4
13. The Imitation Game 2.5/4 3.1/4
14. American Heist 3.0/4 2.0/4
15. The Hobbit: The Battle of Five Armies 2.5/4 2.8/4
16. Mad Max: Fury Road 3.0/4 3.2/4
17. Focus (2015) 2.5/4 2.5/4
18. Black Sea (2014) 3.0/4 2.6/4
19. Last Knights 3.0/4 2.4/4
20. Interstellar 2.5/4 3.2/4
21. The Cobbler 3.0/4 2.0/4
22. Terminator: Genisys 2.5/4 2.3/4
23. Run All Night 3.0/4 2.7/4
24. Southpaw (2015) 3.0/4 2.6/4
25. The Water Diviner 3.0/4 2.8/4
26. Hitman: Agent 47 2.5/4 2.0/4
27. Stretch 3.0/4 2.7/4
28. Home Sweet Hell 2.5/4 2.2/4
29. The Pyramid 3.0/4 2.0/4
30. The Wedding Ringer 2.5/4 2.4/4
31. The Man from U.N.C.L.E. 2.5/4 2.8/4
32. Jupiter Ascending 2.5/4 2.0/4
33. Seventh Son 3.0/4 2.2/4
34. Outcast (2015) 2.5/4 2.1/4
35. The Gambler (2014) 2.5/4 2.5/4
36. The Atticus Institute 2.5/4 2.2/4
37. Inherent Vice 3.0/4 2.7/4
38. Exodus: Gods and Kings (2014) 2.5/4 2.2/4
39. Knock Knock (2015) 2.5/4 2.3/4
40. Laggies 2.5/4 2.5/4
41. Ouija 2.5/4 1.8/4
42. The Forger (2015) 2.5/4 2.7/4
43. Sicario 2.5/4 3.2/4
44. Furious 7 2.5/4 2.8/4
45. Spectre (2015) 2.5/4 2.7/4
46. Ant-Man 2.5/4 2.9/4
47. Ex Machina 2.5/4 3.2/4
48. Maze Runner: The Scorch Trials 2.0/4 2.5/4
49. Jurassic World 2.0/4 2.7/4
50. Vacation 2.0/4 2.0/4
51. Get Hard 2.5/4 2.1/4
52. Hector and the Search for Happiness 2.5/4 2.3/4
53. Dying of the Light (2014) 2.0/4 1.9/4
54. Wild Card (2015) 2.0/4 2.3/4
55. The Stanford Prison Experiment 2.5/4 3.2/4
56. Heist (2015) 2.0/4 2.4/4
57. Dumb and Dumber To 1.5/4 2.1/4
58. The Hunger Games: Mockingjay Part 1 1.5/4 2.7/4
59. Insurgent 2.0/4 2.4/4
60. Hot Tub Time Machine 2 2.0/4 1.8/4
61. Taken 3 2.0/4 2.3/4
62. The Gunman (2015) 2.0/4 2.6/4
63. Wild (2014) 2.0/4 3.0/4
64. Camp X-Ray 2.0/4 2.6/4
65. Unfinished Business (2015) 2.0/4 2.3/4
66. Horrible Bosses 2 1.5/4 2.1/4
67. Mortdecai 1.5/4 2.0/4
68. War Pigs 2.0/4 2.3/4
69. Chappie 1.5/4 2.5/4
70. Paul Blart: Mall Cop 2 2.0/4 1.7/4
71. Hot Pursuit (2015) 2.0/4 2.1/4
72. Vice (2015) 1.5/4 1.6/4
73. The Boy Next Door (2015) 1.5/4 1.7/4
74. Trainwreck 1.0/4 2.5/4
75. The Ridiculous 6 1.5/4 1.8/4
76. The Intern (2015) 1.5/4 2.7/4
77. The Last Witch Hunter 1.5/4 2.0/4
78. Legend (2015) 2.5/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name