2012 - The Best to Worst by ericwp13

2012 - The Best to Worst

# Movie Title Rating Overall Add
1. Argo 4.0/4 3.1/4
2. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
3. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
4. End of Watch 4.0/4 3.1/4
5. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
6. Zero Dark Thirty 3.5/4 3.1/4
7. God Bless America 3.5/4 2.7/4
8. Wreck-It Ralph 3.5/4 3.1/4
9. The Cabin in the Woods 3.5/4 2.9/4
10. The Perks of Being a Wallflower 3.5/4 3.2/4
11. Seven Psychopaths 3.5/4 2.9/4
12. Looper 3.5/4 2.9/4
13. Ted 3.5/4 2.8/4
14. Chronicle (2012) 3.5/4 2.7/4
15. Safety Not Guaranteed 3.5/4 2.9/4
16. The Hunger Games 3.5/4 2.9/4
17. The Master (2012) 3.5/4 3.0/4
18. Moonrise Kingdom 3.5/4 3.2/4
19. The Dictator 3.5/4 2.5/4
20. Silver Linings Playbook 3.5/4 3.1/4
21. Pitch Perfect 3.0/4 2.9/4
22. Lincoln 3.0/4 3.0/4
23. Jeff, Who Lives at Home 3.0/4 2.7/4
24. Flight (2012) 3.0/4 2.9/4
25. 21 Jump Street 3.0/4 2.9/4
26. Sleepwalk with Me 3.0/4 2.9/4
27. Premium Rush 3.0/4 2.7/4
28. Goon 3.0/4 2.6/4
29. Bully (2012) 3.0/4 2.8/4
30. Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) 3.0/4 3.0/4
31. Something from Nothing: The Art of Rap 3.0/4 2.8/4
32. The Expendables 2 3.0/4 2.6/4
33. Lawless (2012) 2.5/4 2.9/4
34. Contraband (2012) 2.5/4 2.7/4
35. Killer Joe 2.5/4 2.7/4
36. The Five-Year Engagement 2.5/4 2.4/4
37. Dredd (2012) 2.5/4 2.7/4
38. Act of Valor 2.5/4 2.7/4
39. Rampart 2.5/4 2.5/4
40. Magic Mike 2.0/4 2.6/4
41. Wanderlust 2.0/4 2.3/4
42. Here Comes the Boom 2.0/4 2.4/4
43. This is 40 2.0/4 2.4/4
44. The Campaign 2.0/4 2.4/4
45. Safe (2012) 1.5/4 2.6/4
46. 2016: Obama's America 1.5/4 2.4/4
47. The Man with the Iron Fists 1.0/4 2.3/4
48. Abraham Lincoln: Vampire Hunter 1.0/4 2.4/4
49. That's My Boy (2012) 1.0/4 1.7/4
50. Casa de mi Padre 1.0/4 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name