2012 by Travis

2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
2. The Dark Knight Rises 3.5/4 3.4/4
3. Silver Linings Playbook 3.5/4 3.1/4
4. The Avengers (2012) 3.5/4 3.3/4
5. Argo 3.0/4 3.1/4
6. Lawless (2012) 3.5/4 2.9/4
7. Chronicle (2012) 3.5/4 2.7/4
8. Flight (2012) 3.5/4 2.9/4
9. Lincoln 3.0/4 3.0/4
10. Sinister 3.0/4 2.8/4
11. The Hunger Games 3.0/4 2.9/4
12. Seven Psychopaths 3.0/4 2.9/4
13. End of Watch 3.0/4 3.1/4
14. The Cabin in the Woods 3.0/4 2.9/4
15. Zero Dark Thirty 3.0/4 3.1/4
16. Ted 2.5/4 2.8/4
17. Safe House (2012) 2.5/4 2.7/4
18. Savages (2012) 2.5/4 2.4/4
19. This Means War 2.5/4 2.5/4
20. Prometheus (2012) 2.5/4 2.8/4
21. 21 Jump Street 2.5/4 2.9/4
22. Goon 2.5/4 2.6/4
23. American Reunion 2.5/4 2.6/4
24. Act of Valor 2.5/4 2.7/4
25. Skyfall 2.5/4 3.1/4
26. Man on a Ledge 2.5/4 2.7/4
27. Project X (2012) 2.5/4 2.4/4
28. Looper 2.5/4 2.9/4
29. Bernie (2012) 2.5/4 2.8/4
30. The Grey 2.0/4 2.7/4
31. The Raven (2012) 2.0/4 2.6/4
32. The Bourne Legacy 2.0/4 2.7/4
33. Killer Joe 2.0/4 2.7/4
34. Dredd (2012) 2.5/4 2.7/4
35. The Amazing Spider-Man 2.0/4 2.8/4
36. Killing Them Softly 2.0/4 2.5/4
37. The Expendables 2 2.0/4 2.6/4
38. Rampart 2.0/4 2.5/4
39. Jack Reacher 2.0/4 2.6/4
40. The Master (2012) 2.0/4 3.0/4
41. Magic Mike 1.5/4 2.6/4
42. House at the End of the Street 2.0/4 2.4/4
43. Get the Gringo 2.0/4 2.7/4
44. Contraband (2012) 2.0/4 2.7/4
45. Think Like a Man 2.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name