Top Movie List by ejones09

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. 21 4.0/4 2.7/4
2. 27 Dresses 3.5/4 2.5/4
3. 28 Days 3.5/4 2.5/4
4. Alice in Wonderland (2010) 3.5/4 2.6/4
5. Atlantis: The Lost Empire 4.0/4 2.7/4
6. The Break Up (2006) 3.5/4 2.3/4
7. Brothers (2009) 4.0/4 2.7/4
8. Cast Away (2000) 4.0/4 3.0/4
9. A Christmas Carol (2009) N/A 2.7/4
10. City of Ember 4.0/4 2.6/4
11. Date Night 4.0/4 2.6/4
12. Definitely, Maybe 4.0/4 2.8/4
13. Employee of the Month (2006) 3.5/4 2.2/4
14. Enchanted 4.0/4 2.8/4
15. FernGully: The Last Rainforest 4.0/4 2.5/4
16. Flakes 3.0/4 2.9/4
17. Inception 4.0/4 3.3/4
18. Inkheart N/A 2.2/4
19. Jumper 4.0/4 2.1/4
20. The Karate Kid (2010) 4.0/4 2.7/4
21. The Kid (2000) 4.0/4 2.2/4
22. Knowing 4.0/4 2.4/4
23. Martian Child 3.0/4 2.5/4
24. Music and Lyrics 4.0/4 2.5/4
25. Obsessed (2009) 4.0/4 2.3/4
26. Pineapple Express 4.0/4 2.8/4
27. Pretty Woman 3.5/4 2.8/4
28. Ratatouille 4.0/4 3.1/4
29. Salt (2010) 4.0/4 2.7/4
30. Saw 3D: The Final Chapter 4.0/4 2.4/4
31. Shutter Island 4.0/4 3.1/4
32. Slumdog Millionaire 3.5/4 3.1/4
33. Sunshine Cleaning 4.0/4 2.8/4
34. Superbad 4.0/4 2.9/4
35. Surrogates (2009) 4.0/4 2.5/4
36. Tarzan (1999) 4.0/4 2.8/4
37. The Bank Job 4.0/4 2.8/4
38. The Blind Side 4.0/4 3.0/4
39. The Brave Little Toaster 4.0/4 2.9/4
40. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 3.5/4 2.8/4
41. The Incredibles N/A 3.1/4
42. The Polar Express 4.0/4 2.7/4
43. Toy Story 3 4.0/4 3.3/4
44. Up in the Air (2009) 4.0/4 2.9/4
45. Charlie St. Cloud N/A 2.6/4
46. Sherlock Holmes (2009) N/A 2.9/4
47. The Last Airbender N/A 1.7/4
48. I'm Still Here: The Lost Year of Joaquin Phoenix N/A 2.2/4
49. Flipped N/A 2.9/4
50. The A-Team N/A 2.6/4
51. Cyrus N/A 2.5/4
52. The Other Guys N/A 2.6/4
53. The Book of Eli N/A 2.8/4
54. Fantastic Mr. Fox N/A 3.0/4
55. 40 Days and 40 Nights 3.5/4 2.1/4
56. The Game (1997) 3.5/4 3.0/4
57. Poltergeist (1982) N/A 3.0/4
58. Identity N/A 2.8/4
59. Hard Candy N/A 2.9/4
60. The Mist N/A 2.7/4
61. 1408 4.0/4 2.6/4
62. Eat Pray Love N/A 2.3/4
63. The Kids Are All Right N/A 2.7/4
64. Knight and Day N/A 2.5/4
65. Waking Sleeping Beauty N/A 3.0/4
66. Adaptation N/A 2.9/4
67. Going the Distance N/A 2.6/4
68. How Do You Know N/A 2.0/4
69. TRON: Legacy N/A 2.7/4
70. The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader N/A 2.7/4
71. Black Swan (2010) N/A 3.0/4
72. The Next Three Days N/A 2.7/4
73. Water for Elephants N/A 2.7/4
74. No Strings Attached N/A 2.4/4
75. Frozen (2010) N/A 2.5/4
76. Tangled (2010) N/A 3.1/4
77. Due Date N/A 2.6/4
78. Rio (2011) N/A 2.7/4
79. The Dilemma N/A 2.1/4
80. Unknown (2011) N/A 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name