2012 Movies I Saw by Taz

2012 Movies I Saw

# Movie Title Rating Overall Add
1. Flight (2012) 4.0/4 2.9/4
2. Argo 4.0/4 3.1/4
3. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
4. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
5. Wreck-It Ralph 3.5/4 3.1/4
6. Skyfall 3.5/4 3.1/4
7. Secret World of Arrietty, The ( Kari-gurashi no Arietti ) 3.5/4 3.1/4
8. Silver Linings Playbook 3.0/4 3.1/4
9. Django Unchained 3.0/4 3.3/4
10. Zero Dark Thirty 3.0/4 3.1/4
11. The Hunger Games 3.5/4 2.9/4
12. Brave (2012) 3.0/4 2.9/4
13. Lincoln 3.0/4 3.0/4
14. The Five-Year Engagement 3.0/4 2.4/4
15. Pitch Perfect 3.0/4 2.9/4
16. Friends with Kids 3.0/4 2.4/4
17. American Reunion 3.0/4 2.6/4
18. The Amazing Spider-Man 3.0/4 2.8/4
19. Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope 3.0/4 3.0/4
20. The Best Exotic Marigold Hotel 3.0/4 2.8/4
21. People Like Us 3.0/4 2.6/4
22. Hope Springs (2012) 3.0/4 2.6/4
23. Seeking a Friend for the End of the World 3.0/4 2.6/4
24. Safety Not Guaranteed 2.5/4 2.9/4
25. The Bourne Legacy 2.5/4 2.7/4
26. The Guilt Trip (2012) 2.5/4 2.4/4
27. This is 40 2.5/4 2.4/4
28. The Words (2012) 2.5/4 2.5/4
29. Hotel Transylvania 2.5/4 2.8/4
30. Craigslist Joe 2.5/4 2.8/4
31. The Campaign 2.0/4 2.4/4
32. The Watch 2.0/4 2.1/4
33. 21 Jump Street 2.0/4 2.9/4
34. Dredd (2012) 2.0/4 2.7/4
35. Red Dawn (2012) 2.0/4 2.2/4
36. Trouble with the Curve 2.0/4 2.8/4
37. Ted 2.5/4 2.8/4
38. Celeste and Jesse Forever 2.0/4 2.5/4
39. Rock of Ages 2.0/4 2.4/4
40. The Expendables 2 2.0/4 2.6/4
41. The Dictator 1.5/4 2.5/4
42. Wanderlust 2.0/4 2.3/4
43. Parental Guidance 2.0/4 2.4/4
44. This Means War 1.5/4 2.5/4
45. Battleship 1.0/4 2.3/4
46. Chronicle (2012) 1.5/4 2.7/4
47. The Perks of Being a Wallflower 2.0/4 3.2/4
48. Snow White and the Huntsman 1.5/4 2.6/4
49. Goon 1.5/4 2.6/4
50. Mirror Mirror 1.0/4 2.1/4
51. Bachelorette 0.5/4 2.1/4
52. Dark Shadows 0.5/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name