Good or Bad - Must See of 2010
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The A-Team | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Alice in Wonderland (2010) | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Bitch Slap | 2.0/4 | 1.8/4 | |
| 4. | Black Swan (2010) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Blue Valentine | N/A | 2.9/4 | |
| 6. | Clash of the Titans (2010) | N/A | 2.4/4 | |
| 7. | The Company Men (2010) | N/A | 2.7/4 | |
| 8. | Cop Out | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 9. | Creation | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Cyrus | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Date Night | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Despicable Me | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Dinner for Schmucks | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Due Date | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Edge of Darkness (2010) | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Enter the Void | N/A | 2.6/4 | |
| 17. | The Expendables | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 18. | The Fighter (2010) | N/A | 3.1/4 | |
| 19. | From Paris with Love | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 20. | Get Him to the Greek | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 21. | Get Low | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Greenberg | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 23. | The Greatest (2010) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 24. | Grown Ups | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 25. | Gulliver's Travels (2010) | N/A | 1.8/4 | |
| 26. | Harry Brown | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 27. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | N/A | 3.1/4 | |
| 28. | Hot Tub Time Machine | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 29. | Howl (2010) | N/A | 2.5/4 | |
| 30. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 31. | Iron Man 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 32. | Jackass 3-D | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 33. | The Joneses | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 34. | Kick-Ass | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 35. | Legion (2010) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 36. | Love and Other Drugs | N/A | 2.5/4 | |
| 37. | Love Ranch | N/A | 1.6/4 | |
| 38. | MacGruber | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 39. | Machete | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 40. | Megamind | N/A | 2.9/4 | |
| 41. | Mr. Nobody | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 42. | Never Let Me Go (2010) | N/A | 2.9/4 | |
| 43. | A Nightmare on Elm Street (2010) | N/A | 2.2/4 | |
| 44. | The Other Guys | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 45. | Perrier's Bounty | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 46. | Predators (2010) | N/A | 2.6/4 | |
| 47. | Prince of Persia: The Sands of Time | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 48. | Red (2010) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 49. | Robin Hood (2010) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 50. | Saint John of Las Vegas | N/A | 2.4/4 | |
| 51. | Scott Pilgrim vs. The World | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 52. | Shanghai (2010) | N/A | 2.4/4 | |
| 53. | She's Out of My League | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 54. | Shutter Island | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 55. | Solitary Man | N/A | 2.7/4 | |
| 56. | Somewhere (2010) | N/A | 2.6/4 | |
| 57. | The Square (2010) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 58. | The Switch (2010) | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 59. | The Tempest (2010) | N/A | 2.3/4 | |
| 60. | Toy Story 3 | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 61. | Tucker & Dale vs Evil | N/A | 3.0/4 | |
| 62. | Valentine's Day | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 63. | Wall Street: Money Never Sleeps | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 64. | Youth in Revolt (2009) | 3.0/4 | 2.5/4 |



