MOVIES I'VE WATCHED by Tysori

MOVIES I'VE WATCHED

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
2. Fight Club 3.5/4 3.3/4
3. The Godfather 4.0/4 3.5/4
4. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
5. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
6. The Matrix 4.0/4 3.2/4
7. Schindler's List 4.0/4 3.4/4
8. Inception 3.5/4 3.3/4
9. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
10. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
11. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
12. The Godfather: Part II N/A 3.4/4
13. Se7en 4.0/4 3.3/4
14. Braveheart (1995) 4.0/4 3.2/4
15. The Usual Suspects 4.0/4 3.3/4
16. The Shining (1980) N/A 3.3/4
17. Alien 4.0/4 3.3/4
18. Psycho (1960) 3.5/4 3.3/4
19. The Green Mile 4.0/4 3.3/4
20. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
21. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
22. Up (2009) N/A 3.3/4
23. Wall-E N/A 3.2/4
24. Avatar 4.0/4 3.0/4
25. The Wizard of Oz (1939) N/A 3.2/4
26. Aliens N/A 3.3/4
27. Inglourious Basterds (2009) 4.0/4 3.2/4
28. The Bourne Identity (2002) N/A 3.1/4
29. Ferris Bueller's Day Off N/A 3.1/4
30. Platoon 4.0/4 3.2/4
31. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
32. Monsters, Inc. N/A 3.2/4
33. The Exorcist (1973) 4.0/4 3.1/4
34. Snatch N/A 3.1/4
35. ET: The Extra-Terrestrial N/A 3.1/4
36. 12 Years a Slave 4.0/4 3.3/4
37. Rain Man 4.0/4 3.1/4
38. The Wolf of Wall Street 4.0/4 3.3/4
39. Million Dollar Baby (2004) 3.5/4 3.1/4
40. Life of Pi 4.0/4 3.1/4
41. Black Swan (2010) 4.0/4 3.0/4
42. Heaven is for Real 3.0/4 2.8/4
43. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
44. The Purge: Anarchy 4.0/4 2.5/4
45. Grand Piano 3.0/4 2.4/4
46. Snowpiercer 3.0/4 2.9/4
47. Divergent 3.0/4 2.7/4
48. Oculus 2.0/4 2.7/4
49. Maleficent 3.5/4 2.8/4
50. Afflicted 3.0/4 2.6/4
51. The Human Race 2.5/4 2.7/4
52. The Suspect (2014) 3.5/4 2.8/4
53. Transcendence 2.5/4 2.3/4
54. No Good Deed (2014) 4.0/4 2.5/4
55. Before I Go to Sleep 4.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name