Top Movie List by Victor

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
2. Men in Black 3 3.5/4 2.7/4
3. The Hunger Games 4.0/4 2.9/4
4. Captain America: The First Avenger 4.0/4 2.8/4
5. Thor 4.0/4 2.9/4
6. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
7. Iron Man 2 4.0/4 2.8/4
8. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
9. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
10. Battleship 3.0/4 2.3/4
11. This Means War 3.5/4 2.5/4
12. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3.5/4 3.2/4
13. Rise of the Planet of the Apes 3.0/4 3.0/4
14. X-Men: First Class 3.0/4 3.1/4
15. Real Steel 3.5/4 2.9/4
16. Fast Five 3.5/4 2.9/4
17. Mission: Impossible - Ghost Protocol 3.0/4 3.0/4
18. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 3.5/4 2.9/4
19. Kung Fu Panda 2 2.5/4 2.9/4
20. We Bought a Zoo 3.5/4 2.8/4
21. Insidious 3.0/4 2.8/4
22. Just Go With It 2.5/4 2.6/4
23. Transformers: Dark of the Moon 4.0/4 2.5/4
24. Toy Story 3 2.5/4 3.3/4
25. Kick-Ass 3.0/4 3.0/4
26. The Fighter (2010) 3.0/4 3.1/4
27. Red (2010) 3.5/4 2.9/4
28. Avatar 3.0/4 3.0/4
29. Gran Torino 3.0/4 3.2/4
30. The Boy in the Striped Pyjamas 3.0/4 3.0/4
31. The Transformers (2007) 3.5/4 2.8/4
32. The Simpsons Movie 3.0/4 2.7/4
33. Cars 2.5/4 2.8/4
34. The Incredibles 3.0/4 3.1/4
35. Spider-Man 2 3.0/4 2.9/4
36. Shrek 2 2.5/4 2.8/4
37. Finding Nemo 2.5/4 3.2/4
38. X2 - X-Men United 3.5/4 2.9/4
39. Spider-Man 4.0/4 2.9/4
40. Shrek 2.5/4 3.1/4
41. X-Men 3.0/4 2.9/4
42. The Lion King (1994) 4.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name