Movies I saw In The Year 2014 by Taz

Movies I saw In The Year 2014

# Movie Title Rating Overall Add
1. Prisoners (2013) 4.0/4 3.2/4
2. Guardians of the Galaxy 3.5/4 3.2/4
3. Captain America: The Winter Soldier 4.0/4 3.1/4
4. Interstellar 3.5/4 3.2/4
5. About Time 3.5/4 3.0/4
6. We're the Millers 3.5/4 2.9/4
7. Big Hero 6 3.0/4 3.2/4
8. Despicable Me 2 3.0/4 2.9/4
9. Fruitvale Station 3.0/4 3.2/4
10. Last Vegas 3.0/4 2.5/4
11. Lone Survivor 3.0/4 3.1/4
12. Enough Said 3.0/4 3.0/4
13. Nebraska 3.0/4 3.0/4
14. Frozen (2013) 3.0/4 3.0/4
15. American Hustle 3.0/4 3.0/4
16. Muppets Most Wanted 3.0/4 2.6/4
17. The Wolf of Wall Street 3.0/4 3.3/4
18. Now You See Me 3.0/4 2.9/4
19. Captain Phillips 3.0/4 3.1/4
20. Twenty Feet from Stardom 3.0/4 3.0/4
21. The Way Way Back 3.0/4 3.0/4
22. Jack Ryan: Shadow Recruit 3.0/4 2.5/4
23. The Wolverine 3.0/4 2.7/4
24. The Lego Movie 3.0/4 3.1/4
25. The Hunger Games: Catching Fire 3.0/4 3.0/4
26. Everybody's Fine (2009) 3.0/4 2.6/4
27. Mister Rodgers & Me 3.0/4 2.5/4
28. Chef (2014) 3.0/4 3.1/4
29. Kings of Summer, The ( Toy's House ) 2.5/4 3.0/4
30. Craigslist Joe 2.5/4 2.8/4
31. Fast & Furious 6 2.5/4 2.8/4
32. Girl Most Likely (2013) 2.5/4 2.5/4
33. Runner Runner 2.5/4 2.2/4
34. The Internship 2.5/4 2.4/4
35. We Bought a Zoo 2.5/4 2.8/4
36. The Heat (2013) 2.5/4 2.7/4
37. 22 Jump Street 2.5/4 2.8/4
38. Kick-Ass 2 2.0/4 2.5/4
39. Ender's Game 2.0/4 2.6/4
40. The Monuments Men 2.0/4 2.5/4
41. Escape from Tomorrow 2.0/4 2.4/4
42. All-Star Superman 2.0/4 2.4/4
43. The Perks of Being a Wallflower 2.0/4 3.2/4
44. Rush (2013) 2.0/4 3.1/4
45. Broken City 2.0/4 2.4/4
46. White House Down 2.0/4 2.6/4
47. Sex Tape 2.0/4 2.0/4
48. The To Do List 2.0/4 2.4/4
49. Neighbors (2014) 2.0/4 2.5/4
50. Peeples 1.5/4 2.5/4
51. Goon 1.5/4 2.6/4
52. Cloudy with a Chance of Meatballs 2 1.5/4 2.4/4
53. That Awkward Moment 1.5/4 2.1/4
54. Sharknado 2: The Second One 1.0/4 1.7/4
55. Grown Ups 2 1.0/4 1.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name