2009 Movies I Saw by Taz

2009 Movies I Saw

# Movie Title Rating Overall Add
1. Sherlock Holmes (2009) 4.0/4 2.9/4
2. The Hangover 3.5/4 3.0/4
3. Up (2009) 3.5/4 3.3/4
4. Zombieland 4.0/4 3.0/4
5. Avatar 3.5/4 3.0/4
6. Up in the Air (2009) 3.5/4 2.9/4
7. District 9 4.0/4 3.0/4
8. Julie & Julia 3.5/4 2.8/4
9. I Love You, Man 3.5/4 2.9/4
10. The Princess and the Frog 3.5/4 2.8/4
11. (500) Days of Summer 3.5/4 3.0/4
12. Star Trek 3.0/4 3.1/4
13. Away We Go 3.0/4 2.7/4
14. He's Just Not That Into You 3.0/4 2.4/4
15. Cloudy with a Chance of Meatballs 3.0/4 2.7/4
16. The Hurt Locker 3.0/4 3.1/4
17. Everybody's Fine (2009) 3.0/4 2.6/4
18. State of Play 3.0/4 2.6/4
19. Fast & Furious (2009) 2.5/4 2.7/4
20. Angels & Demons 3.0/4 2.6/4
21. Boys: The ( Sherman Brothers' Story, The ) 3.0/4 2.5/4
22. The Proposal (2009) 2.5/4 2.7/4
23. Mega Shark vs. Giant Octopus 2.0/4 2.1/4
24. The Soloist 2.5/4 2.6/4
25. Drag Me to Hell 3.0/4 2.7/4
26. The Ugly Truth 3.0/4 2.5/4
27. Tyson 3.0/4 2.6/4
28. Funny People 3.0/4 2.5/4
29. The Twilight Saga: New Moon 2.5/4 2.2/4
30. Harry Potter and the Half-Blood Prince 2.0/4 3.0/4
31. The Blind Side 2.5/4 3.0/4
32. It's Complicated 2.0/4 2.7/4
33. Couples Retreat 2.0/4 2.2/4
34. Watchmen 2.0/4 2.8/4
35. X-Men Origins: Wolverine 2.0/4 2.7/4
36. Adventureland 2.5/4 2.6/4
37. The Time Traveler's Wife 2.0/4 2.7/4
38. New in Town 2.5/4 2.0/4
39. Walt & El Grupo 1.5/4 2.2/4
40. The Goods: Live Hard, Sell Hard 2.0/4 2.1/4
41. Taken (2009) 2.0/4 3.0/4
42. Extract 2.0/4 2.3/4
43. Race to Witch Mountain 2.0/4 2.1/4
44. 12 Rounds 1.5/4 2.2/4
45. The Invention of Lying 2.0/4 2.4/4
46. Night at the Museum: Battle of the Smithsonian 2.0/4 2.4/4
47. Spread 0.5/4 1.9/4
48. Paul Blart: Mall Cop 1.5/4 2.1/4
49. Transformers: Revenge of the Fallen 1.5/4 2.2/4
50. Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel 1.0/4 2.1/4
51. Confessions of a Shopaholic 0.5/4 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name