Top Movie List by The Dark Knight

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
2. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
3. Batman (1989) 2.5/4 2.9/4
4. The Transformers (2007) 4.0/4 2.8/4
5. The Italian Job (2003) 4.0/4 2.8/4
6. Dumb and Dumber 4.0/4 2.8/4
7. Live Free or Die Hard 4.0/4 2.9/4
8. Step Brothers 4.0/4 2.8/4
9. Tropic Thunder 3.0/4 2.7/4
10. The Simpsons Movie 3.5/4 2.7/4
11. I Now Pronounce You Chuck & Larry 3.0/4 2.2/4
12. Ratatouille 4.0/4 3.1/4
13. 3:10 to Yuma (2007) 4.0/4 3.0/4
14. The Prestige (2006) 3.0/4 3.1/4
15. I Am Legend 4.0/4 2.8/4
16. Ocean's Thirteen 2.5/4 2.7/4
17. Back to the Future 3.0/4 3.3/4
18. The Greatest Game Ever Played 4.0/4 2.7/4
19. S.W.A.T. 3.0/4 2.3/4
20. The Bourne Identity (2002) 3.5/4 3.1/4
21. The Bourne Supremacy 4.0/4 3.1/4
22. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
23. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
24. 16 Blocks 4.0/4 2.5/4
25. Bad Boys II 3.0/4 2.5/4
26. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
27. Inside Man (2006) 4.0/4 2.9/4
28. Fight Club 3.0/4 3.3/4
29. The Matrix 3.0/4 3.2/4
30. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
31. Nacho Libre 4.0/4 1.8/4
32. Office Space 3.0/4 3.1/4
33. Rear Window 4.0/4 3.3/4
34. Memento 4.0/4 3.2/4
35. Die Hard 3.0/4 3.3/4
36. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4
37. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
38. Balls of Fury 3.0/4 1.9/4
39. Night at the Museum 3.0/4 2.5/4
40. Jumanji (1995) 3.0/4 2.6/4
41. Pretty Woman 3.0/4 2.8/4
42. Psycho (1960) 3.5/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name