2009 by Travis

2009

# Movie Title Rating Overall Add
1. Inglourious Basterds (2009) 3.5/4 3.2/4
2. Avatar 3.5/4 3.0/4
3. The Hangover 3.5/4 3.0/4
4. Zombieland 3.5/4 3.0/4
5. Harry Potter and the Half-Blood Prince 3.5/4 3.0/4
6. The Blind Side 3.0/4 3.0/4
7. Up in the Air (2009) 3.5/4 2.9/4
8. Moon 3.0/4 3.1/4
9. The Hurt Locker 2.5/4 3.1/4
10. (500) Days of Summer 3.0/4 3.0/4
11. Star Trek 3.0/4 3.1/4
12. The Messenger (2009) 3.0/4 2.9/4
13. I Love You, Man 3.0/4 2.9/4
14. Watchmen 2.5/4 2.8/4
15. Bronson 2.5/4 2.9/4
16. State of Play 3.0/4 2.6/4
17. Law Abiding Citizen 2.5/4 2.8/4
18. Michael Jackson's This is It 3.0/4 2.8/4
19. Taken (2009) 3.0/4 3.0/4
20. The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) 3.0/4 2.6/4
21. The Proposal (2009) 2.5/4 2.7/4
22. Invictus 3.0/4 2.9/4
23. Public Enemies 2.5/4 2.7/4
24. Terminator Salvation 2.5/4 2.6/4
25. Adventureland 3.0/4 2.6/4
26. Tyson 3.0/4 2.6/4
27. Paranormal Activity 2.5/4 2.5/4
28. Sherlock Holmes (2009) 2.5/4 2.9/4
29. The Last House on the Left (2009) 2.5/4 2.7/4
30. Brothers (2009) 2.5/4 2.7/4
31. Fast & Furious (2009) 2.5/4 2.7/4
32. Notorious (2009) 2.5/4 2.4/4
33. Funny People 2.5/4 2.5/4
34. Jennifer's Body 2.5/4 2.3/4
35. The Road (2009) 2.0/4 2.8/4
36. X-Men Origins: Wolverine 2.0/4 2.7/4
37. Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans 2.5/4 2.6/4
38. Pandorum 2.5/4 2.5/4
39. Haunting in Connecticut, The 2.5/4 2.5/4
40. The Collector (2009) 2.0/4 2.5/4
41. 2012 2.0/4 2.5/4
42. The Soloist 2.5/4 2.6/4
43. Boondock Saints II: All Saints Day 2.0/4 2.5/4
44. Brooklyn's Finest 2.0/4 2.5/4
45. The Informant! (2009) 2.0/4 2.5/4
46. Surrogates (2009) 2.0/4 2.5/4
47. The Horsemen (2009) 2.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name