Movies I've Seen - Part One by The_Fraction

Movies I've Seen - Part One

# Movie Title Rating Overall Add
1. Shaun of the Dead 4.0/4 3.1/4
2. Live Free or Die Hard 3.0/4 2.9/4
3. Black Hawk Down 3.5/4 3.0/4
4. Super Troopers 3.5/4 2.8/4
5. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
6. The Day After Tomorrow 3.0/4 2.6/4
7. The Butterfly Effect (2004) 3.0/4 2.7/4
8. Dumb and Dumber 3.5/4 2.8/4
9. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
10. I, Robot 3.0/4 2.7/4
11. Saving Silverman 2.0/4 2.2/4
12. The Wizard of Oz (1939) 3.0/4 3.2/4
13. The Lion King (1994) 2.5/4 3.3/4
14. School for Scoundrels (2006) 3.0/4 2.1/4
15. Bad Santa 3.0/4 2.6/4
16. Zoolander 2.0/4 2.5/4
17. Rocky (1976) 3.5/4 3.2/4
18. National Lampoon's Van Wilder 2.5/4 2.3/4
19. How High 2.0/4 2.2/4
20. Renaissance Man 2.5/4 2.4/4
21. The Grudge (2004) 3.0/4 2.2/4
22. Signs 2.5/4 2.7/4
23. Toy Story 2.5/4 3.3/4
24. Holes (2003) 2.0/4 2.7/4
25. So I Married an Axe Murderer 2.0/4 2.4/4
26. 1408 2.5/4 2.6/4
27. Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) 3.5/4 3.3/4
28. Spaceballs 3.0/4 2.8/4
29. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2.5/4 2.8/4
30. Saw II 3.0/4 2.5/4
31. Saw 3.0/4 2.9/4
32. Goodfellas 3.5/4 3.4/4
33. I'm Gonna Git You Sucka 2.5/4 2.1/4
34. Jaws 3.0/4 3.2/4
35. A Christmas Story (1983) N/A 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name