Top Movie List by Dana

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Sukiyaki Western Django 4.0/4 2.5/4
2. Dragonball Evolution 3.0/4 1.3/4
3. Observe and Report 3.5/4 2.4/4
4. Crank: High Voltage 2.5/4 2.4/4
5. State of Play 3.0/4 2.6/4
6. Code, The ( Thick as Thieves ) N/A 2.3/4
7. Fighting N/A 1.9/4
8. Obsessed (2009) N/A 2.3/4
9. The Soloist N/A 2.6/4
10. Ghosts of Girlfriends Past N/A 2.1/4
11. X-Men Origins: Wolverine N/A 2.7/4
12. Wall-E 3.0/4 3.2/4
13. Kill Bill: Volume 1 3.0/4 3.0/4
14. Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) 4.0/4 3.3/4
15. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
16. The Lion King (1994) 2.5/4 3.3/4
17. Shaun of the Dead 1.5/4 3.1/4
18. The Sixth Sense 2.5/4 3.2/4
19. American History X 4.0/4 3.2/4
20. The Princess Bride 2.0/4 3.2/4
21. The Usual Suspects 3.0/4 3.3/4
22. Lord of the Rings: The Two Towers 3.0/4 3.3/4
23. The Departed 3.0/4 3.3/4
24. Se7en 3.0/4 3.3/4
25. The Godfather: Part II 3.0/4 3.4/4
26. The Silence of the Lambs 3.0/4 3.4/4
27. Goodfellas 3.0/4 3.4/4
28. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
29. Gran Torino 2.0/4 3.2/4
30. A Bronx Tale N/A 3.0/4
31. Hannibal (2001) N/A 2.5/4
32. National Lampoon's Christmas Vacation N/A 2.9/4
33. Steel Magnolias N/A 2.9/4
34. Disturbing Behavior 3.0/4 2.3/4
35. Romeo + Juliet (1996) 4.0/4 2.7/4
36. Shag 3.0/4 3.0/4
37. Fast & Furious (2009) 3.5/4 2.7/4
38. Star Trek N/A 3.1/4
39. Terminator Salvation N/A 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name