Finished Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ted | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Ted 2 | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | The Revenant (2015) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Mummy (1999) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | The Mummy Returns | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Uncut Gems | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Hateful Eight | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Irishman (2019) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Reservoir Dogs | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Django Unchained | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | The Magnificent Seven (2016) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 14. | The Bourne Identity (2002) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 15. | The Bourne Supremacy | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 17. | The Bourne Legacy | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Jason Bourne | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 19. | The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 20. | The Town (2010) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 21. | Groundhog Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 22. | Dazed and Confused | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 23. | Looper | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 24. | A Million Ways to Die in the West | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 25. | Training Day | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 26. | Shooter (2007) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 27. | American Sniper | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 28. | Saving Private Ryan | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 29. | The Breakfast Club | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 30. | Pineapple Express | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 31. | Palm Springs (2020) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 32. | Orange County | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 33. | Accepted | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 34. | Half Baked | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 35. | The Book of Eli | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 36. | Paul | 3.0/4 | 2.7/4 |



