Top Movie List by Joshua

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Gravity 4.0/4 3.1/4
2. White Chicks 4.0/4 2.0/4
3. The Conjuring 4.0/4 3.1/4
4. Monsters University 3.5/4 3.0/4
5. Frozen (2013) 3.5/4 3.0/4
6. Despicable Me 2 4.0/4 2.9/4
7. The Place Beyond the Pines 4.0/4 3.0/4
8. 42 4.0/4 3.0/4
9. Lone Survivor 4.0/4 3.1/4
10. We're the Millers 3.5/4 2.9/4
11. We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks 3.5/4 3.0/4
12. Fast & Furious 6 3.5/4 2.8/4
13. This is the End 4.0/4 2.7/4
14. 2 Guns 4.0/4 2.8/4
15. Warm Bodies 4.0/4 2.8/4
16. Insidious: Chapter 2 4.0/4 2.8/4
17. The Heat (2013) 4.0/4 2.7/4
18. Epic 4.0/4 2.8/4
19. About Time 3.5/4 3.0/4
20. The Croods 3.5/4 2.8/4
21. Riddick 4.0/4 2.6/4
22. Redemption (2013) 4.0/4 2.8/4
23. Don Jon 3.0/4 2.6/4
24. Lee Daniels' The Butler 4.0/4 2.9/4
25. Jackass Presents: Bad Grandpa 4.0/4 2.5/4
26. Family, The ( Malavita ) 3.5/4 2.6/4
27. Mama (2013) 4.0/4 2.6/4
28. Red 2 4.0/4 2.5/4
29. The Lone Ranger (2013) 4.0/4 2.5/4
30. White House Down 4.0/4 2.6/4
31. Dead Man Down 4.0/4 2.5/4
32. Escape Plan 4.0/4 2.6/4
33. You're Next 4.0/4 2.6/4
34. Turbo 4.0/4 2.7/4
35. Gangster Squad 4.0/4 2.5/4
36. 12 Years a Slave 4.0/4 3.3/4
37. The Wolf of Wall Street 4.0/4 3.3/4
38. Captain Phillips 4.0/4 3.1/4
39. Prisoners (2013) 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name