2017 by Randall

2017

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blade Runner 2049 3.5/4 3.3/4
2. Logan (2017) 3.5/4 3.2/4
3. Baby Driver 3.0/4 3.1/4
4. Dunkirk (2017) 3.0/4 3.3/4
5. Star Wars: The Last Jedi 3.0/4 2.6/4
6. War for the Planet of the Apes 3.0/4 2.9/4
7. David Lynch - The Art Life 3.0/4 3.1/4
8. It Comes at Night 3.0/4 2.8/4
9. Get Out (2017) 3.0/4 3.2/4
10. Wind River 3.0/4 3.1/4
11. Spider-Man: Homecoming 3.0/4 3.0/4
12. I Don't Feel at Home in This World Anymore 3.0/4 2.8/4
13. Colossal 3.0/4 2.8/4
14. Mother! (2017) 2.5/4 2.7/4
15. Guardians of the Galaxy Vol. 2 2.5/4 2.9/4
16. Patriots Day 2.5/4 2.8/4
17. Super Dark Times 2.5/4 2.8/4
18. Logan Lucky 2.5/4 2.8/4
19. Free Fire 2.5/4 2.7/4
20. It (2017) 2.5/4 3.0/4
21. Death Note (2017) 2.5/4 1.5/4
22. John Wick: Chapter Two 2.0/4 3.1/4
23. Atomic Blonde 2.0/4 2.6/4
24. Wonder Woman (2017) 2.0/4 2.9/4
25. Kong: Skull Island 2.0/4 2.6/4
26. Split (2017) 2.0/4 2.9/4
27. The Void 2.0/4 2.3/4
28. Alien: Covenant 1.5/4 2.6/4
29. The Great Wall 1.0/4 2.3/4
30. Personal Shopper N/A 2.7/4
31. A Ghost Story (2017) N/A 3.2/4
32. Kedi N/A 3.2/4
33. The Florida Project N/A 3.2/4
34. Blade of the Immortal ( Mugen no jûnin ) N/A 3.0/4
35. Detroit N/A 3.0/4
36. T2 Trainspotting N/A 2.9/4
37. Salesman, The ( Forushande ) N/A 3.3/4
38. The Beguiled (2017) N/A 2.7/4
39. Raw N/A 2.8/4
40. I Am Not Your Negro N/A 3.4/4
41. Okja N/A 3.0/4
42. The Big Sick N/A 3.1/4
43. Valerian and the City of a Thousand Planets N/A 2.5/4
44. A Cure for Wellness N/A 2.5/4
45. Live by Night N/A 2.5/4
46. Song to Song N/A 2.4/4
47. Battle of the Sexes (2017) N/A 2.9/4
48. Before I Wake N/A 2.7/4
49. American Made N/A 2.8/4
50. The Wall (2017) N/A 2.7/4
51. Wilson (2017) N/A 2.6/4
52. Beatriz at Dinner N/A 2.6/4
53. Columbus N/A 2.7/4
54. XX N/A 2.1/4
55. War Machine (2017) N/A 2.3/4
56. The Dinner (2017) N/A 1.9/4
57. Little Evil N/A 2.6/4
58. The Assignment (2017) N/A 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name