Top Movie List by BryanFury

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
2. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.5/4 3.1/4
3. Watchmen 3.5/4 2.8/4
4. Dark City (1998) 3.5/4 3.0/4
5. Shoot 'Em Up 4.0/4 2.6/4
6. Se7en 3.5/4 3.3/4
7. Fight Club 3.5/4 3.3/4
8. Snatch 3.5/4 3.1/4
9. 12 Monkeys 3.0/4 3.1/4
10. Sin City 4.0/4 3.0/4
11. Pulp Fiction 3.0/4 3.4/4
12. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
13. Lock, Stock and Two Smoking Barrels 3.5/4 3.1/4
14. Almost Famous 3.5/4 3.1/4
15. The Sixth Sense 3.5/4 3.2/4
16. Minority Report 3.0/4 2.9/4
17. Constantine 3.5/4 2.6/4
18. District 9 3.5/4 3.0/4
19. Batman Returns 3.5/4 2.7/4
20. Gladiator (2000) 3.5/4 3.2/4
21. Desperado (1995) 3.5/4 2.8/4
22. There's Something About Mary 3.5/4 2.8/4
23. Sgt. Bilko 3.5/4 2.1/4
24. Great Expectations (1998) 3.0/4 2.5/4
25. Liar Liar 3.0/4 2.6/4
26. Rush Hour (1998) 3.5/4 2.8/4
27. White Chicks 3.0/4 2.0/4
28. Addicted to Love 3.5/4 2.2/4
29. The Wedding Singer 3.5/4 2.7/4
30. Face/Off 3.5/4 2.7/4
31. Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 3.5/4 2.5/4
32. Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 3.5/4 2.6/4
33. Gattaca 3.0/4 2.9/4
34. Head of State 3.0/4 2.2/4
35. Beavis and Butt-head Do America 3.0/4 2.4/4
36. Men in Black (1997) 3.0/4 2.8/4
37. The Frighteners 3.0/4 2.6/4
38. The Animal (2001) 2.5/4 1.8/4
39. Scarface (1983) 3.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name