Films of 2015 by Filmwatcher1

Films of 2015

# Movie Title Rating Overall Add
1. Star Wars: The Force Awakens 4.0/4 3.1/4
2. Spotlight 4.0/4 3.3/4
3. The Martian 4.0/4 3.2/4
4. Me and Earl and the Dying Girl 4.0/4 3.1/4
5. Room (2015) 4.0/4 3.3/4
6. Mad Max: Fury Road 3.5/4 3.2/4
7. What We Do in the Shadows 3.5/4 3.0/4
8. Ex Machina 3.5/4 3.2/4
9. Inside Out (2015) 3.5/4 3.3/4
10. Creed 3.5/4 3.0/4
11. Beasts of No Nation 3.5/4 3.4/4
12. Sicario 3.5/4 3.2/4
13. Southpaw (2015) 3.0/4 2.6/4
14. Black Mass 3.0/4 2.8/4
15. Mission: Impossible - Rogue Nation 3.0/4 3.0/4
16. Spectre (2015) 3.0/4 2.7/4
17. Ant-Man 3.0/4 2.9/4
18. The Visit (2015) 3.0/4 2.4/4
19. It Follows N/A 3.0/4
20. The Avengers: Age of Ultron 3.0/4 2.9/4
21. Spy (2015) 3.0/4 2.6/4
22. Everest (2015) 3.0/4 2.8/4
23. Kingsman: The Secret Service 3.0/4 3.0/4
24. Jurassic World 3.0/4 2.7/4
25. The Hunger Games: Mockingjay Part 2 2.5/4 2.4/4
26. McFarland, USA 2.5/4 2.9/4
27. Furious 7 2.5/4 2.8/4
28. San Andreas 2.5/4 2.3/4
29. Pitch Perfect 2 2.0/4 2.6/4
30. Trainwreck 2.0/4 2.5/4
31. Focus (2015) 2.0/4 2.5/4
32. Terminator: Genisys 2.0/4 2.3/4
33. Insurgent 1.5/4 2.4/4
34. Taken 3 1.0/4 2.3/4
35. The Hateful Eight N/A 3.1/4
36. The Revenant (2015) N/A 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name