Best movies 2013 by Ryan Stephen M

Best movies 2013

# Movie Title Rating Overall Add
1. This is the End 3.5/4 2.7/4
2. Her 4.0/4 3.2/4
3. 12 Years a Slave 3.5/4 3.3/4
4. Before Midnight (2013) 3.5/4 3.0/4
5. The Hunger Games: Catching Fire 4.0/4 3.0/4
6. Mud 3.5/4 3.0/4
7. Monsters University 3.5/4 3.0/4
8. The Wolf of Wall Street 4.0/4 3.3/4
9. The Place Beyond the Pines 3.0/4 3.0/4
10. Dallas Buyers Club 3.5/4 3.2/4
11. Prisoners (2013) 3.5/4 3.2/4
12. Despicable Me 2 3.5/4 2.9/4
13. Nebraska 3.5/4 3.0/4
14. Lee Daniels' The Butler 4.0/4 2.9/4
15. American Hustle 3.5/4 3.0/4
16. Spring Breakers 3.5/4 2.3/4
17. Gravity 3.5/4 3.1/4
18. Captain Phillips 3.5/4 3.1/4
19. The Way Way Back 3.5/4 3.0/4
20. Disconnect (2013) 3.5/4 3.0/4
21. Side Effects (2013) 3.5/4 2.9/4
22. The Hangover Part III 3.5/4 2.3/4
23. The Company You Keep 3.5/4 2.7/4
24. Iron Man 3 3.0/4 2.9/4
25. The Iceman (2013) 3.5/4 2.9/4
26. Kick-Ass 2 3.0/4 2.5/4
27. Star Trek Into Darkness 3.0/4 3.0/4
28. 42 3.0/4 3.0/4
29. Kings of Summer, The ( Toy's House ) 3.0/4 3.0/4
30. Don Jon 3.0/4 2.6/4
31. Fast & Furious 6 3.0/4 2.8/4
32. Evil Dead (2013) 3.0/4 2.5/4
33. We're the Millers 3.0/4 2.9/4
34. World War Z 3.0/4 2.8/4
35. Thor: The Dark World 3.0/4 2.8/4
36. Rush (2013) 3.0/4 3.1/4
37. The Conjuring 3.0/4 3.1/4
38. Stuck in Love ( Writers ) 3.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name