Top Comedy Movie List by str8cashholmes

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Friday 4.0/4 3.0/4
2. Bridesmaids (2011) 4.0/4 2.9/4
3. Get Him to the Greek 4.0/4 2.7/4
4. Horrible Bosses 3.0/4 2.8/4
5. Tower Heist 3.0/4 2.5/4
6. Next Day Air 4.0/4 2.3/4
7. Private Parts (1997) 3.0/4 2.5/4
8. 30 Minutes or Less 3.0/4 2.4/4
9. Superbad 4.0/4 2.9/4
10. The 40 Year-Old Virgin 4.0/4 2.9/4
11. The Hangover Part II 3.0/4 2.4/4
12. The Other Guys 4.0/4 2.6/4
13. Date Night 3.0/4 2.6/4
14. Due Date 4.0/4 2.6/4
15. Hot Tub Time Machine 3.0/4 2.6/4
16. The Wedding Crashers 4.0/4 2.7/4
17. Meet the Parents 4.0/4 2.7/4
18. Step Brothers 4.0/4 2.8/4
19. Friends with Benefits 3.0/4 2.7/4
20. Laugh at My Pain 3.0/4 2.8/4
21. Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 4.0/4 2.6/4
22. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 4.0/4 2.8/4
23. The Hangover 4.0/4 3.0/4
24. (500) Days of Summer 4.0/4 3.0/4
25. 21 Jump Street 3.0/4 2.9/4
26. Ted 4.0/4 2.8/4
27. Knocked Up 3.0/4 2.8/4
28. Role Models 3.0/4 2.9/4
29. Forgetting Sarah Marshall 3.5/4 2.8/4
30. I Love You, Man 4.0/4 2.9/4
31. Crazy, Stupid, Love. 3.0/4 2.9/4
32. The Sitter 3.0/4 2.3/4
33. Hall Pass 2.5/4 2.3/4
34. Think Like a Man 3.0/4 2.8/4
35. Midnight in Paris (2011) 3.0/4 3.0/4
36. This Means War 3.0/4 2.5/4
37. There's Something About Mary 4.0/4 2.8/4
38. Austin Powers: International Man of Mystery 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name