Top Movie List by Bill

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
2. Ocean's Eleven (2001) 4.0/4 3.0/4
3. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
4. Scott Pilgrim vs. The World 4.0/4 2.9/4
5. The Big Lebowski 4.0/4 3.1/4
6. Four Rooms 4.0/4 2.6/4
7. Full Metal Jacket 4.0/4 3.2/4
8. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
9. Ferris Bueller's Day Off 4.0/4 3.1/4
10. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
11. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
12. Fear and Loathing in Las Vegas 4.0/4 3.0/4
13. Old School 3.5/4 2.8/4
14. Butch Cassidy and the Sundance Kid 4.0/4 3.2/4
15. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
16. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 3.5/4 2.8/4
17. The Princess Bride 3.5/4 3.2/4
18. Kill Bill: Volume 1 3.5/4 3.0/4
19. Apollo 13 3.5/4 3.1/4
20. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
21. The Shawshank Redemption 3.5/4 3.5/4
22. The Matrix Reloaded N/A 2.6/4
23. Super Troopers 3.5/4 2.8/4
24. The Matrix 3.5/4 3.2/4
25. Iron Man (2008) 3.5/4 3.1/4
26. Predator (1987) 3.5/4 3.0/4
27. Office Space 3.5/4 3.1/4
28. Bottle Rocket (1996) 3.5/4 2.9/4
29. Juno 3.5/4 2.9/4
30. Professional, The ( Léon ) N/A 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name