Movies I Saw In The Year 2016 by Taz

Movies I Saw In The Year 2016

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Secret Life of Pets 4.0/4 2.7/4
2. Captain America: Civil War 3.5/4 3.1/4
3. Doctor Strange (2016) 3.5/4 3.0/4
4. Deadpool 3.0/4 3.2/4
5. Mission: Impossible - Rogue Nation 3.0/4 3.0/4
6. Star Trek Beyond 3.0/4 2.8/4
7. Zootopia 3.0/4 3.2/4
8. Now You See Me 2 3.0/4 2.2/4
9. Central Intelligence 2.5/4 2.3/4
10. Minions (2015) 2.5/4 2.4/4
11. Finders Keepers (2015) 2.5/4 2.7/4
12. London Has Fallen 2.5/4 2.3/4
13. Mike and Dave Need Wedding Dates 2.0/4 2.3/4
14. Trainwreck 2.5/4 2.5/4
15. Pee-wee's Big Holiday 2.5/4 2.8/4
16. Sharknado 4: The 4th Awakens 1.0/4 1.8/4
17. The Angry Birds Movie 1.5/4 2.2/4
18. Batman v Superman: Dawn of Justice 1.0/4 2.2/4
19. Drinking Buddies 1.5/4 2.5/4
20. Whiskey Tango Foxtrot 1.5/4 2.5/4
21. Burnt 3.0/4 2.5/4
22. Joy (2015) 2.5/4 2.6/4
23. Ride Along 2 2.5/4 1.7/4
24. Spotlight 4.0/4 3.3/4
25. Creed 3.0/4 3.0/4
26. Steve Jobs 3.0/4 3.0/4
27. Sisters (2015) 2.0/4 2.4/4
28. Daddy's Home 2.5/4 2.1/4
29. The Peanuts Movie 1.5/4 2.9/4
30. Hotel Transylvania 2 1.5/4 2.3/4
31. Straight Outta Compton 4.0/4 3.1/4
32. The Intern (2015) 3.0/4 2.7/4
33. The Martian 3.5/4 3.2/4
34. Sully 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name