Top Drama Movie List by thebakerboyhimself

Top Drama

# Movie Title Rating Overall Add
1. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
2. The Godfather 4.0/4 3.5/4
3. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
4. Gotti (1996) 4.0/4 2.7/4
5. Remember the Titans 4.0/4 3.1/4
6. Radio 3.0/4 2.6/4
7. Finding Neverland 3.5/4 2.9/4
8. The Greatest Game Ever Played 3.5/4 2.7/4
9. Facing the Giants 3.0/4 2.8/4
10. We Are Marshall 3.5/4 2.6/4
11. The Pursuit of Happyness 4.0/4 3.0/4
12. The Ultimate Gift 3.0/4 2.8/4
13. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
14. Schindler's List 3.0/4 3.4/4
15. Forrest Gump 3.5/4 3.3/4
16. Se7en 3.5/4 3.3/4
17. One Flew Over the Cuckoo's Nest 3.0/4 3.4/4
18. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.5/4 3.1/4
19. Rear Window 3.0/4 3.3/4
20. American Beauty 3.5/4 3.1/4
21. The Usual Suspects 3.5/4 3.3/4
22. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
23. 12 Angry Men (1957) 3.0/4 3.4/4
24. American History X 3.0/4 3.2/4
25. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
26. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
27. Fargo (1996) 3.0/4 3.2/4
28. It's a Wonderful Life 4.0/4 3.3/4
29. Professional, The ( Léon ) 3.0/4 3.3/4
30. Donnie Darko 3.0/4 3.0/4
31. Good Will Hunting 3.0/4 3.2/4
32. Edward Scissorhands 3.0/4 3.1/4
33. Stand by Me 3.5/4 3.2/4
34. Seven Pounds 3.0/4 2.9/4
35. Twilight (2008) 3.0/4 2.2/4
36. 21 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name