Best of 2016 by Nick

Best of 2016

# Movie Title Rating Overall Add
1. Star Trek Beyond 3.5/4 2.8/4
2. Captain America: Civil War 3.5/4 3.1/4
3. Hardcore Henry 3.5/4 2.3/4
4. Hacksaw Ridge 3.5/4 3.2/4
5. Zootopia 3.5/4 3.2/4
6. The Magnificent Seven (2016) 3.0/4 2.7/4
7. 10 Cloverfield Lane 3.0/4 2.9/4
8. Deadpool 3.0/4 3.2/4
9. Suicide Squad (2016) 3.0/4 2.3/4
10. Independence Day: Resurgence 3.0/4 2.0/4
11. Arrival (2016) 3.0/4 3.2/4
12. Passengers (2016) 3.0/4 2.5/4
13. Hidden Figures 3.0/4 3.0/4
14. Hell or High Water 3.0/4 3.2/4
15. Sausage Party 3.0/4 2.6/4
16. The Divergent Series: Allegiant 2.5/4 2.1/4
17. Batman v Superman: Dawn of Justice 2.5/4 2.2/4
18. The 5th Wave 2.5/4 1.9/4
19. The Huntsman Winter's War 2.5/4 2.2/4
20. Ratchet & Clank 2.5/4 2.0/4
21. Pride and Prejudice and Zombies 2.5/4 2.3/4
22. The Secret Life of Pets 2.5/4 2.7/4
23. The Angry Birds Movie 2.5/4 2.2/4
24. Gods of Egypt 2.5/4 2.0/4
25. The Jungle Book (2016) 2.5/4 3.0/4
26. The Witch (2016) 2.0/4 2.8/4
27. Warcraft 2.0/4 2.1/4
28. Manchester by the Sea 2.0/4 3.2/4
29. Ghostbusters (2016) 1.0/4 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name