Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Invictus | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Hobbit: An Unexpected Journey | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | 50/50 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Warrior (2011) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Drive (2011) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Stand by Me | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Rise of the Planet of the Apes | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | The Debt (2011) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Contagion | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Apollo 18 | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 15. | Abduction (2011) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 16. | Colombiana | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Killer Elite (2011) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Real Steel | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Johnny English Reborn | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 20. | In Time | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 21. | 127 Hours | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 22. | Tower Heist | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 23. | The Girl with the Dragon Tattoo (2011) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 24. | Madagascar 3: Europe's Most Wanted | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 25. | Step Up Revolution | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 26. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 |



