Top Movie List by David

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather N/A 3.5/4
2. Pulp Fiction N/A 3.4/4
3. The Dark Knight N/A 3.4/4
4. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
5. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
6. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
7. Se7en 4.0/4 3.3/4
8. Die Hard 4.0/4 3.3/4
9. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
10. It's a Wonderful Life 4.0/4 3.3/4
11. Unforgiven (1992) 4.0/4 3.3/4
12. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 4.0/4 3.2/4
13. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
14. Young Frankenstein 4.0/4 3.2/4
15. Star Trek 3.5/4 3.1/4
16. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
17. Gran Torino 4.0/4 3.2/4
18. Platoon 3.5/4 3.2/4
19. The Breakfast Club 4.0/4 3.2/4
20. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
21. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
22. Halloween (1978) 4.0/4 3.2/4
23. Blazing Saddles 4.0/4 3.1/4
24. Sin City 3.5/4 3.0/4
25. Tombstone 4.0/4 3.1/4
26. 300 4.0/4 2.9/4
27. Goldfinger 4.0/4 3.1/4
28. For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name