2014 Movies I Saw by Taz

2014 Movies I Saw

# Movie Title Rating Overall Add
1. Whiplash (2014) 4.0/4 3.4/4
2. St. Vincent 3.5/4 3.0/4
3. Captain America: The Winter Soldier 4.0/4 3.1/4
4. Guardians of the Galaxy 3.5/4 3.2/4
5. Interstellar 3.5/4 3.2/4
6. Big Hero 6 3.0/4 3.2/4
7. What If ( F Word, The ) 3.0/4 2.7/4
8. Fury (2014) 3.0/4 3.0/4
9. American Sniper 3.0/4 3.0/4
10. Boyhood 3.0/4 3.1/4
11. X-Men: Days of Future Past 3.0/4 3.2/4
12. Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) 2.5/4 2.2/4
13. Penguins of Madagascar 3.0/4 2.6/4
14. Jack Ryan: Shadow Recruit 3.0/4 2.5/4
15. This is Where I Leave You 3.0/4 2.6/4
16. Million Dollar Arm 3.0/4 2.8/4
17. Horrible Bosses 2 2.5/4 2.1/4
18. Chef (2014) 3.0/4 3.1/4
19. The Lego Movie 3.0/4 3.1/4
20. Gone Girl 2.5/4 3.2/4
21. Draft Day 2.5/4 2.7/4
22. They Came Together 2.5/4 2.5/4
23. Muppets Most Wanted 3.0/4 2.6/4
24. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 2.0/4 3.2/4
25. Godzilla (2014) 2.0/4 2.7/4
26. The Hundred-Foot Journey 2.0/4 2.7/4
27. Ride Along 2.5/4 2.4/4
28. The Monuments Men 2.0/4 2.5/4
29. 22 Jump Street 2.5/4 2.8/4
30. Sharknado 2: The Second One 1.0/4 1.7/4
31. How to Train Your Dragon 2 (2014) 2.5/4 3.0/4
32. Sex Tape 2.0/4 2.0/4
33. Neighbors (2014) 2.0/4 2.5/4
34. Begin Again 1.5/4 2.9/4
35. The Other Woman (2014) 1.5/4 2.4/4
36. Let's Be Cops 1.5/4 2.4/4
37. That Awkward Moment 1.5/4 2.1/4
38. Tammy 0.5/4 1.8/4
39. Night at the Museum: Secret of the Tomb 2.5/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name