Top Movie List by danieljwork

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fight Club 4.0/4 3.3/4
2. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
3. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
4. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
5. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
6. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
7. Almost Famous 4.0/4 3.1/4
8. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
9. American Psycho 4.0/4 3.0/4
10. The Pianist 4.0/4 3.2/4
11. Road to Perdition 4.0/4 3.0/4
12. Frailty 4.0/4 2.9/4
13. Adaptation 4.0/4 2.9/4
14. Secretary 4.0/4 2.8/4
15. Mystic River 4.0/4 3.1/4
16. Big Fish (2003) 4.0/4 3.0/4
17. Love Actually 4.0/4 2.9/4
18. Lost in Translation 4.0/4 2.9/4
19. 21 Grams 4.0/4 2.9/4
20. Old School 4.0/4 2.8/4
21. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 4.0/4 3.1/4
22. Finding Neverland 4.0/4 2.9/4
23. Garden State 4.0/4 2.9/4
24. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
25. Walk the Line 4.0/4 3.1/4
26. Little Miss Sunshine 3.5/4 3.1/4
27. Blood Diamond 4.0/4 3.1/4
28. Half Nelson 4.0/4 3.0/4
29. 3:10 to Yuma (2007) 4.0/4 3.0/4
30. Gone Baby Gone 4.0/4 3.0/4
31. Wall-E 4.0/4 3.2/4
32. Slumdog Millionaire 4.0/4 3.1/4
33. Forgetting Sarah Marshall 4.0/4 2.8/4
34. The Reader 4.0/4 2.9/4
35. Revolutionary Road 4.0/4 2.8/4
36. Zombieland 4.0/4 3.0/4
37. Tangled (2010) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name