Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Game (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Girl with the Dragon Tattoo (2011) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Good Will Hunting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Apocalypse Now | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 7. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | True Romance | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 13. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 15. | Raiders of the Lost Ark | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 16. | North by Northwest | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 17. | The Manchurian Candidate (1962) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Jurassic Park | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 19. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 20. | 12 Monkeys | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Taxi Driver (1976) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 22. | The Great Escape | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 23. | Almost Famous | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 24. | The Social Network | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 25. | 28 Days Later | 3.5/4 | 3.0/4 |



