Top Movie List by Aj

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Love & Basketball 3.5/4 2.7/4
2. One for the Money 2.5/4 2.3/4
3. Finding Nemo 4.0/4 3.2/4
4. Avatar 4.0/4 3.0/4
5. V for Vendetta 3.5/4 3.0/4
6. Something's Gotta Give 4.0/4 2.6/4
7. G.I. Jane 4.0/4 2.3/4
8. Little Miss Sunshine 3.5/4 3.1/4
9. 2 Guns 2.5/4 2.8/4
10. The Shawshank Redemption 3.5/4 3.5/4
11. Pulp Fiction 3.0/4 3.4/4
12. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
13. Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) 4.0/4 3.1/4
14. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 4.0/4 3.2/4
15. The Hangover 4.0/4 3.0/4
16. 300 4.0/4 2.9/4
17. Tombstone 4.0/4 3.1/4
18. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4.0/4 3.1/4
19. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 4.0/4 3.1/4
20. The Bourne Supremacy 3.0/4 3.1/4
21. Silver Linings Playbook 4.0/4 3.1/4
22. Harry Potter and the Half-Blood Prince 4.0/4 3.0/4
23. The Notebook (2004) 3.0/4 3.0/4
24. The Hunger Games: Catching Fire 4.0/4 3.0/4
25. Ocean's Eleven (2001) 4.0/4 3.0/4
26. Lethal Weapon 3.0/4 3.0/4
27. Harry Potter and the Order of the Phoenix 4.0/4 3.0/4
28. Harry Potter and the Goblet of Fire 4.0/4 3.0/4
29. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 4.0/4 3.0/4
30. Juno 4.0/4 2.9/4
31. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
32. The Hunger Games 4.0/4 2.9/4
33. The Little Mermaid (1989) 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name