Top Sci-Fi Movie List by Dark Vengeance 9

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Terminator 4.0/4 3.1/4
2. The Thing (1982) 4.0/4 3.2/4
3. Star Trek II: The Wrath of Khan 4.0/4 3.0/4
4. Aliens 3.5/4 3.3/4
5. Star Trek: First Contact 3.5/4 2.8/4
6. TRON: Legacy 4.0/4 2.7/4
7. Starship Troopers 4.0/4 2.7/4
8. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
9. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
10. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
11. Planet of the Apes (1968) 3.5/4 3.1/4
12. Predators (2010) 3.0/4 2.6/4
13. Super 8 3.0/4 2.8/4
14. Alien 3 3.5/4 2.5/4
15. Predator (1987) 2.0/4 3.0/4
16. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 3.0/4 2.4/4
17. The Matrix 3.0/4 3.2/4
18. District 9 3.0/4 3.0/4
19. I Am Legend 2.5/4 2.8/4
20. The Postman (1997) 3.0/4 2.4/4
21. The Day the Earth Stood Still (2008) 2.5/4 2.1/4
22. Terminator Salvation 2.5/4 2.6/4
23. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 2.5/4 3.4/4
24. Serenity (2005) 2.5/4 3.0/4
25. Men in Black (1997) 2.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name