Top Movie List by sreekirch

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Argo 4.0/4 3.1/4
2. The Prestige (2006) 3.5/4 3.1/4
3. Hugo 4.0/4 3.0/4
4. Memento 4.0/4 3.2/4
5. Gravity 3.5/4 3.1/4
6. Captain Phillips 3.5/4 3.1/4
7. Coriolanus 4.0/4 2.6/4
8. Zero Dark Thirty 3.5/4 3.1/4
9. Django Unchained 3.0/4 3.3/4
10. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3.5/4 3.2/4
11. The Tree of Life 3.5/4 2.9/4
12. Moneyball 4.0/4 3.1/4
13. Minority Report 3.5/4 2.9/4
14. The Dark Knight 3.5/4 3.4/4
15. Skyfall 3.5/4 3.1/4
16. X-Men: First Class 3.0/4 3.1/4
17. Star Trek Into Darkness 3.0/4 3.0/4
18. Source Code 3.5/4 2.9/4
19. How to Train Your Dragon (2010) 4.0/4 3.2/4
20. The Dark Knight Rises 3.5/4 3.4/4
21. Mission: Impossible - Ghost Protocol 3.0/4 3.0/4
22. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
23. Puss in Boots (2011) 3.0/4 2.6/4
24. Super 8 3.0/4 2.8/4
25. Mad Max: Fury Road 3.0/4 3.2/4
26. Star Wars: The Force Awakens 3.0/4 3.1/4

Recent Comments

Daniel Corleone
Daniel Corleone
Movie God

Daniel Corleone - wrote on 02/20/12 at 10:20 AM CT

Top Movie List comment

Nice list.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name