Top Movie List by Will3D!

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pulp Fiction 3.5/4 3.4/4
2. Moonlight 3.5/4 3.3/4
3. 12 Years a Slave 3.5/4 3.3/4
4. ET: The Extra-Terrestrial 3.5/4 3.1/4
5. Gravity 3.5/4 3.1/4
6. Manchester by the Sea 3.5/4 3.2/4
7. Spotlight 3.5/4 3.3/4
8. Lady Bird 3.5/4 3.1/4
9. Mad Max: Fury Road 3.5/4 3.2/4
10. Die Hard 3.5/4 3.3/4
11. Spider-Man: Into the Spider-Verse 3.5/4 3.6/4
12. The Banshees of Inisherin 3.5/4 3.3/4
13. Nomadland 3.5/4 3.1/4
14. Her 3.5/4 3.2/4
15. The Grand Budapest Hotel 3.5/4 3.3/4
16. Tár (2022) 3.5/4 3.0/4
17. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 3.5/4 3.2/4
18. Argo 3.5/4 3.1/4
19. RRR (Rise Roar Revolt) 3.5/4 3.4/4
20. Adaptation N/A 2.9/4
21. 1917 3.0/4 3.2/4
22. Knives Out 3.0/4 3.2/4
23. Looper 3.0/4 2.9/4
24. John Wick: Chapter 4 3.0/4 3.2/4
25. Gone Girl 3.0/4 3.2/4
26. Once Upon a Time ... in Hollywood 3.0/4 3.2/4
27. Creed 3.0/4 3.0/4
28. Good Will Hunting 3.0/4 3.2/4
29. Logan (2017) 3.0/4 3.2/4
30. Little Miss Sunshine 3.0/4 3.1/4
31. Catch Me if You Can 3.0/4 3.1/4
32. Glass Onion: A Knives Out Mystery 3.0/4 3.1/4
33. The Untouchables (1987) 3.0/4 3.1/4
34. Guardians of the Galaxy 3.0/4 3.2/4
35. Sin City 3.0/4 3.0/4
36. Edward Scissorhands 3.0/4 3.1/4
37. Gone Baby Gone 3.0/4 3.0/4
38. The Muppets 3.0/4 2.8/4
39. Interstellar 3.0/4 3.2/4
40. The Curious Case of Benjamin Button 3.0/4 2.9/4
41. The Town (2010) 3.0/4 3.0/4
42. Captain America: The Winter Soldier 3.0/4 3.1/4
43. Wonder Woman (2017) 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name