Films of 2015 by AR

Films of 2015

# Movie Title Rating Overall Add
1. Inside Out (2015) 3.0/4 3.3/4
2. Star Wars: The Force Awakens 2.0/4 3.1/4
3. Embrace of the Serpent ( abrazo de la serpiente, El ) 3.5/4 3.2/4
4. Room (2015) 3.5/4 3.3/4
5. Ex Machina 3.0/4 3.2/4
6. The Lobster 4.0/4 3.1/4
7. Kingsman: The Secret Service 1.5/4 3.0/4
8. Sicario 3.0/4 3.2/4
9. Mission: Impossible - Rogue Nation 2.5/4 3.0/4
10. The Hunger Games: Mockingjay Part 2 2.5/4 2.4/4
11. Fifty Shades of Grey 0.5/4 1.8/4
12. Boy and the Beast, The ( Bakemono no ko ) 3.5/4 3.3/4
13. Shaun the Sheep Movie 3.0/4 3.0/4
14. Furious 7 3.0/4 2.8/4
15. Ant-Man 2.0/4 2.9/4
16. Cinderella (2015) 3.0/4 2.8/4
17. Bilal: A New Breed of Hero 4.0/4 3.0/4
18. High-Rise 3.0/4 2.5/4
19. The Good Dinosaur 2.5/4 2.6/4
20. Crimson Peak 2.0/4 2.6/4
21. The Avengers: Age of Ultron 2.0/4 2.9/4
22. Jurassic World 2.0/4 2.7/4
23. Maze Runner: The Scorch Trials 1.5/4 2.5/4
24. Krampus 3.0/4 2.5/4
25. Jupiter Ascending 2.0/4 2.0/4
26. Circle (2015) 1.5/4 2.2/4
27. Sleeping with Other People 2.0/4 2.7/4
28. Insurgent 1.0/4 2.4/4
29. The Fantastic Four (2015) 1.0/4 1.8/4
30. Terminator: Genisys 1.0/4 2.3/4
31. Insidious: Chapter 3 1.5/4 2.2/4
32. Gods of Egypt 1.0/4 2.0/4
33. The Boy Next Door (2015) 1.0/4 1.7/4
34. Pixels 0.5/4 1.6/4
35. Sharknado 3: Oh Hell No! 0.5/4 1.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name