Top Movie List by megalomaniac

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Donnie Darko 4.0/4 3.0/4
2. The Matrix 4.0/4 3.2/4
3. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
4. City of God ( Cidade de Deus ) 4.0/4 3.3/4
5. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
6. The Prestige (2006) 4.0/4 3.1/4
7. Taxi Driver (1976) 3.5/4 3.3/4
8. Edward Scissorhands 4.0/4 3.1/4
9. Match Point 3.5/4 2.8/4
10. The Departed N/A 3.3/4
11. The Untouchables (1987) N/A 3.1/4
12. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 4.0/4 3.1/4
13. Eyes Wide Shut N/A 2.6/4
14. Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb N/A 3.2/4
15. Carlito's Way 3.5/4 3.0/4
16. Sin City 3.0/4 3.0/4
17. Kill Bill: Volume 1 N/A 3.0/4
18. Pulp Fiction N/A 3.4/4
19. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
20. Vanilla Sky N/A 2.4/4
21. Grease 4.0/4 2.9/4
22. Minority Report N/A 2.9/4
23. Munich N/A 3.0/4
24. Lord of War N/A 2.8/4
25. Austin Powers: The Spy Who Shagged Me N/A 2.5/4
26. V for Vendetta N/A 3.0/4
27. Some Like It Hot (1959) N/A 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name