Top Comedy Movie List by karinormand

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Big Daddy 4.0/4 2.5/4
2. Mr. Deeds 4.0/4 2.1/4
3. Schindler's List 1.0/4 3.4/4
4. The Waterboy (1998) 2.5/4 2.3/4
5. Back to the Future 2.5/4 3.3/4
6. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
7. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
8. The Departed 1.5/4 3.3/4
9. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 2.5/4 3.2/4
10. Gladiator (2000) 2.5/4 3.2/4
11. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
12. The Wizard of Oz (1939) 4.0/4 3.2/4
13. The Goonies 4.0/4 3.1/4
14. Batman (1989) 1.5/4 2.9/4
15. Indiana Jones and the Last Crusade 2.0/4 3.2/4
16. Saving Private Ryan 2.5/4 3.3/4
17. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.0/4 3.1/4
18. Top Gun (1986) 2.5/4 2.7/4
19. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
20. ET: The Extra-Terrestrial 3.0/4 3.1/4
21. Beaches (1988) 4.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name