Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Mad Max | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Mad Max 2: The Road Warrior | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Mad Max: Beyond Thunderdome | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Blade Runner | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Alien | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Stardust (2007) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Pitch Black | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Chronicles of Riddick | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 10. | American Beauty | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Henry Poole is Here | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Dawn of the Dead (2004) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | 28 Days Later | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | I Am Legend | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Disturbia | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | Aeon Flux | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 17. | Ultraviolet | 2.5/4 | 1.7/4 | |
| 18. | Stephen King's It | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Blade (1998) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 21. | Sunshine (2000) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 22. | Cloverfield | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Professional, The ( Léon ) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 24. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 25. | The Invisible | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 26. | Serenity (2005) | 4.0/4 | 3.0/4 |



